АМЕРИКАНЦИТЕ И МАКЕДОНЦИТЕ, КАОБОЈЦИТЕ И ИНДИЈАНЦИТЕ

Waving flag of Macedonia and USAВојводата Доналд Трамп Први седна на америчкиот престол. Шоуменот и бизнисменот покажа зошто во Америка секој има шанса. Како шо Лестер прошиша прв низ англиската премиер лига, така и Доналд Трамп прошиша низ моќните амерички елити од ционистичките кругови, фацки водени од гангстерите на ФБИ и ЦИА. Онаа ружна баба Хилари побегна од пресот а нејзините фанови почнаа да кршат ширум Америка. Овде во Македонија имавме слична приказна, само со други улоги. Американците ги видоа мејловите на Викеликс у кој се фрли тешка сумља дека Хилари примала пари од батките од ИСИС. Тоа беше доволно Америте да ја треснат од земја. Ние две години слушавме, гледавме со свои уши и свои очи, а сеуште под хипнозата на дон Лаки фром да мадафакинг Сител Тиви, ни зуе у глаата она: Сечени, лепени и монтирани. Често пати им се смееме на америте дека се дебилна нација! Они дебилни, препознаа. Што ков сме ние, еее мајката…..

 

На победата на Трамп се радуваат фацки у државава кои многу малце разбираат што е надворешна америчка политика. Одеднаш пораснаа апетитите на нашиве тука дека Трампчо ќе му опне заушка на Зајко, дека Трампчо ќе им удри клоца на клетите шиптари, и дека ќе ни го спаси името од клетите Грци. Од Бугарите нема спас! Он нема да може да не спаси  пошто Бугарите ни се ноќна мора. 3 мм под кожата не дрмаат како нискоамперна струја, доволно да не дразни а да не не убие. Коктел на Трампизам и Путинизам, помешан со античка магија и турбо-фолк рефрени од Цеца, се напиток што маа у глава као екстаза. Кај типои со мали куриња и неебани дадички кои својата сексуална инфериорност ја вадат преку разно разни наслови по порталиве…

 

Дали Трамп победил, дали Путин правел воени маневри у соседството, Македонците паѓаат у транс. Путин сеуште нема слетано на нашиот аеродром и да ја удостои нашата гарда и држава со поздрав. Додуша плавушата од портало не потсети дека прелетал над нашето небо. Путин да прдне ние ќе се посереме. Обама да ни намигне, ние тоа ќе го нотираме. Тоа се нашите линкови кон запад и исток. Хорхе му намигнува на Обама, Путин и намигнува на Македонија од авион. Слетува во Грција и Србија. На плавушата ќе и се дразни пичната жила кога Русите ни летаат над небо и праат воени маневри у близина. Што ли ќе се деси ако некад стапне на наша земја?  Натка е верен следбеник на моралните принципи иако не ги љуби американските филмој. Но не сум ни скептик дека некад она би можеле да ја видиме на некоја фунцкија у Брисел. Колку е когзистентна во своите ставови најдобро знае брат Љубе. Кога замина во затвор и ја остави партијата на чување. Ја шитна за еден мочан портал на оние по кои ревносно плукаше. Нејсе…Не е само она. Се накомија такви профили на нашава сцена, веќе не се ни бројат.

 

Она што не ми е јасно како Македонците можат да ликуваат тип шо им најави војна на мигрантите, кога 50 % од нашата популација се мигранти по светов. Две три фацки ко Трамп у Европа и ќе значи шут карта за нашите гастерјбатери кои рмбачат на црно. Ако заигра ѕидот кон Мексико, ќе заигра и на Шенген. Оуф забраив! Нема  да ги молиме гадовите западни  за визи. Иаме Бугарски пасоши!!! И ќе ги има се повеќе. Удба не сака Македонија да влезе во ЕУ и НАТО. Народот сака. Народот де народот….оној шо е у секој втор збор на пастирот…

 

А протестите во Америка влагаат у портокалова фаза. Додека ние овде јадевме вафли за донесениот закон за употреба на гумени куршуми, американската полиција рока со боева. Без разлика дали бил црња шо пљачка на бензиска или демонстрант шо не поштува издадена полициска наредба. Е тие се правите демократи. Ние во нашите повеќемесечни преотести ги руиниравме нашите институции.А вината е поредена на сите подеднакво! Не се криви само оние кои ги шараа и ги лупаа со камења. Криви се оние што требаше да ги бранат а не ги одбранија. Штабчето на нивната партија го одбранија а институциите останаа во окрш и шкрабаници. Едните го руинираа со партиски кадри други со шипки и камења. Е толку сме ние патриоти. Американците нема да припарат ни метар до своите државни згради и кадрите кои работат таму со години ќе бидат таму и по победата на Трамп. Ние руинираме и градиме на секои 4 години. Партискиот кадар у земјава нема рок на траење. Има рок на траење ресорот кои тие ќе го запоседнат. Му ја ебаваат мајката крвнички и го цицаат нивниот капацитет додека мешето не се надува. Е после седи една партиска ждриготина и парола, ДРЖ ТЕ ГО ПРЕДАВНИКОТ

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

One Response to АМЕРИКАНЦИТЕ И МАКЕДОНЦИТЕ, КАОБОЈЦИТЕ И ИНДИЈАНЦИТЕ

  1. добронамерник напиша:

    Друже…порасни. Порано беше интересен сега пишуваш за зимбери, трамп, вмро и диме спасов. Па и загадувањето на дебарксо езеро.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s