СЕ ЖУРКАВМЕ ЈАКО И КУРВИТЕ ГИ ФРЛАВМЕ НИЗ ПРОЗОР

drama-u-velikoj-gorici-covjek-prijeti-da-ce-se-baciti-iz-stana-504x335-20120831-20120801225124-5e38fde2c81db3f6835c044c3dc9b1c2Малку е насловов експлицитен али ценета екселенцијо, ме заболе искрено кур за сите репери на добро однесување пошто такво нешто одамна кај нас не постои. Може да иде се низ етер па затоа ќе ја искористам бљувотината оставена по порталиве онака неприметно да си пројдам со уште една бљувотина од серијалот, СИТЕ ЖЕНИ СЕ КУРВИ, ОСОБЕНО ОНИЕ КОИ НЕ МОЖАМ ДА ГИ ЕБАМ!!!

Беше 2002 година и со мој другар од Скопје патувавме за Кавадарци кај еден мој војнички другар. Друкавме гас на скапаното ФИЧО за да запали и се напикавме у него као чета на ИСИЛ тргната на воена задача. Сите четворица во себе носевме 10 литри вино, КАВАДАРКА, од флаша и ја пиевме на голо, без разреден степ или било каква хемија у него. Рендавме натуткана пуфка татковинска и непрскана трава и веќе на првата патарина у фаците бевме ко отруени лебарки. Ни пукна гума кај првиот велешки тунел и додека возачот и совозачот се мачеа со дизалици , кључеви и раткапни, јас и ортакот од Мичурин правевме склекови и пеевме некои навијачки песни. Гумата клапна, се утрпавме у ФИЧОТО и наредниот цуг од флашата со вино беше убиствен и по флашата и по мене.
Отиде целото до доле а јас отидов високо горе. Во крнтијата од Крагуевац се возеа четири пијани говеда со вкупно 12 промили алкохол во крвта.

Улетавме у Кавадарци ко да сме го ослободиле Багдад. Буразерот Голи не изгушка братски и ни прекори зашто пиеме евтино и брливо вино…
ИМАМ ВИНО ДОМАШНО ДА ВЕ БАЊАААААМ……Ах бе брат…Ти имаш вино, ние нешто друго….Крцкај си….
Влеговме дома кај него а на горниот спрат трештеше некоја музика. Горан Стапот и величенствениот МИЗАР….Пичулиња млади си ги грееа гзовите на термо-печките а секоја голтка што ни влагаше у преполниот желудник беше без мирис и вкус…Вина, коњаци, штокови и некако се најдовме на некој шанк во село Јосифово, опкружени со гитаристи, пијан вокал и еден тон балкански курви и мафијаши.

Ме завлече Голи надвор према излазот додека дел од локалните мангупи почнаа да не гледаат на криво. Тие не гледаа на криво а ние ги гледавме замаглено. Нема разлика. На крај ќе земеме и ќе си ебеме матер. Осеќав дека алкохолот ми го дига целиот адреналин во крвта и дека во тој момент, мирисот на пичка би го заменил со мирис на барут. Локалниот бандит му прекори на Голи, што бара тип од Кавадарци во неговото Јосифово а флашата со пиво која ми беше во десната рака, му ја ѕвекосав во келавата тиква. Клапушот падна на подот а Голи му фукоса пуна чизма у глава. Клапушот беше патосиран додека другарот од Мичурин се лигавеше со една курва во едно сепаре. За неполниа минута бевме опколени од дваеситина хокштаплери кои сакаа да го одмаздат нокаутираниот клапуш. Се сеќавам дека Голи спомна некое име од Неготино и клапушите за миг се повлекоа. Клапушите отстапија а курвите пристапија. За еден миг полно сепаре со пијачки и напалени жени додека клапушите ни одпоздравија со спортски поздрав ДА ПУКНЕ. Пукна пред тоа…Сега е се рутина и кулирање-си реков-а за кратко време се појави и типот од Неготино. Во истиот миг, непријателската војска ни стана сојузничка и се што беше во селската крчма се тури на агресивно пиење, дерење и мочање.

На одење накај дома се појави и главниот дистрибутер за јужниот регион…Подели зелен зачин замотан во боздоган и го тегневме 15 минути, склопувајќи целосно примирје. Завршивме како гости во некој стан во Гевгелија…Батето од Неготино им нареди на пичонките да се соблечат голи и да ги исполнат сите наши желби. Имавме многу желби но малку можност да се пенетрира во нивната влажна суштина. Во тој момент беа сосема зрели да ги џитнеме низ прозор и да паднеме у кома…Се шетаа низ станот по гаќички и со голи цициња додека Голи и тајфата од Неготино се трудеа да погодат некои акорди на гитарата…Веќе почна да се разденува…Утро на кое никогаш нема да се сетам……А другар ми Голи и таа вечер ќе ги памтам цел живот….
Деновиве го сретнав после цели 12 години….Првиот муабет ни беше токму овој текст кој сега го нафрлам….Ова е за тебе брате мој…За другарот со кого прв пат во животот го осетив татнежот на 120 милиметарската Хаубица…Бевме копиљаци и обучени артилерци. Ги гаѓавме белите чаршави на далечина од 8 км и се радувавме подеднакво ко да сме пенетрирале во пичката на 45 годишна тета..Бевме артилерци и напалени пилци…Многу поразлични од денес…

НАПИША: БУЛЕВАРКО

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

One Response to СЕ ЖУРКАВМЕ ЈАКО И КУРВИТЕ ГИ ФРЛАВМЕ НИЗ ПРОЗОР

  1. Aleksandra напиша:

    Брутално, но тажно вистинито, преплетено со многу сарказам, се изнасмеав. Ме потсети на книгите на Чарлс Буковски. Поздрав

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s