Трета смена активно, пациентот мртов

sexy-doctor-k
Сите се по ходници растрчани. Носат нов пациент удрен со безбол палка у глава, локви крв се лепат по скалите а ѕвончето на Интензивна вришти као злоставена спонзуруша гладна за летување у Дубаи. Доаѓаат болничарите со колички, анестезиолози, хигиеничари, главниот доктор со раскопчан мантил од каде му навира љубавниот тепих со мирис на тазе навлажнета пичица. Со бавен и грациозен од доаѓа према салата за да го прегледа расцветаниот у глава. Удар на безбол палица, со механичко оштетување на задниот череп. Ќе да некоја пизда да го акнала, онака кукавички, позади грб…од заседа…..

Се наведна докторот да му ги ѕирне зениците на тапаниов а низ врата ко торнадо улетува дежурната сестра со разместен брусхалтер, кармин на очните капаци и гаќите напикани длабоко во меѓу ножјето. Срцето и лупа забрзано не од преголема возбуда за пациентот колку од палежот на хормоните кои останаа неугаснати поради итниов случај….Некој теслачи у кола, некој у хотел, некој со палица у глава али главниот доктор увек е на двочекор кај некоја од главните сестри( оние поснаодливите). Оние кои не се снаодливи го јадат курот за сите пари( но од работа). Сабајле идат дома претепани( од работа) а оние снаодливите исто така. Претепани али од нешто друго.

И како загрижените роднини ги празнат ходниците, пациентот паѓа у длабока кома, промискуитетното докториште и дава ишарет на својата прва помошничка…Консултации за пациентот, позади затворени врати( заклучено два пати) кои трааат длабоко во ноќта се до утринските часови. Рано по сабајле кога конзилиумот ќе биде у пун састав докторот дава детаелен рапорт а дежурна сестрица клима со глаата ко шо климала цела ноќ измеѓу нозете на докторов.

Секој си оди претепан по дома. Некој од работа а некој од шо се работел, али оние вредните наредната ноќ пак ќе ги чека секс и длабока пенетрација у психата, додека неморалните бештии ќе си поминат поарно. Они ќе го примат онаму кај што жена највише сака да го прима. На крај ебаниот ебан, работникот тепан. Некој друг ќе клима со глаата ко врвен експерт за давање детални извештаи. Помалку битно дали пациентов ќе заврши на одделение на опоравак или у судска медицина на обдукција. Односот доктор- сестра мора да остане цврст за наредните тешки ноќи кои ќе следат.

Среќните жени или се сексуално исполнети од своите супрузи, или од своите љубовници. Оние најсреќните среќа добиваат на двете места. Оние помалку среќните читаат љубавни романчиња пред упален телевизор, или пак маструбираат со ново објавената збирка на оној ебачон Лешоски. Кутра книга ќе остане непрочитана али со оштетени корици и страници пошо ова перверзниве жени ја користат као сексаулна играчка. Интимна фаца, не разбран од никој, дугачка коса и поезија ДА МУ ЕБЕШ МАТЕР за сите пари и сите лепотици. Не верувам дека оваа книга се чита по медицинскиве установи пошо таму се распламтува огнот директно in your face со реални допири и ударци. Креветите рано на сабајле си се средени, белите униформи убаво спастрени и скоцкани и секој пут под нога накај дома, кај љубениот свој.

Доаѓа супруга капната дома и му вика на својот сакан маж да и тури едно кафе. Смената била тешка и едвај стоела на нозе кутрата. Љувениот иде према кујна и со песна го пали шпоретот без да забележи дека му изразнува рогат израсток кај слепоочниците. Се за љубав! Чим е супруга уморна мора да се испоштува пошо секако некој друг ќе ја испоштува ако почне да се жали колку дома не ја поштуваат. Ирвасот вари кафе, госпожата ги одмара ногите кренати у вис и праќа смс пораки на менторот свој, прашувајќи у каква состојба е пациентот? Пациент ко пациент…Увек надрвен и желен за нова терапија….

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s