Бајачки и врачарки

imagesБило батето кај некоја пичка на вагинална рехабилитација после пропаднатата и неуспешна врска и сабајлето кога станал од спиење осетил укус на железо у устата. Кафето шо го испил кај дотичната му имал укус на мензис а тоа е секако теорија на заговор. Се извадил од памет и го турил курот под микроскоп а за муабетите со дотичната отвори томој енциклопедии…Шо она сакала да каже да ја ебам, вешетерката му ја ебала мамата. Сакала да го врзе и да го има покрај себе за увек… Не не бате. Не ти пали тоа. Црна магија не доаѓа од пичка која крвари туку од пичка која знае како да отвара и да затвара вагинален мускул. Со таква магија брат има да трчаш по неа као лингур по бајат леб. Да било магија немало курот да ти падне додека она молела да ја парчосаш и немало уопште да се думаш дали е урок или обичен сексуален крах. Се дешава де… Кафето можда било непревриено а вода као вода, од Скопски водовод има укус на цевка и на хлор, не би стискала она по кафето улошки не биди луд. Пиј си вода со мирис на железо и диши ваздух со мирис на кеса од правосмукалка. Кафе као кафе. Скопје као Скопје.
Тоа шо у Скопје се доселија многу нескопјанки и шо своите традиции од малите места ги пресликаа у секое скопско маало е за нас најголемата елементарна непогода. Бајачки, врачарки, и продавачки на евтини хулахопки од 50 динари и шо ти уште не ти се хит-мејкери у создавање животни приказни. Ти само треба да ги веруеш овие лудачиве шо ќе ти кажат и да се водиш по нивната девиза. Ако ти рекле дека ќе се акнеш у бандера има да се акнеш сигурно. Од тоа нема да се куртулиш ако ти било пишано али ако не ти било ќе се акнеш по аутосугестија оти си глуп као курац да ги веруваш овие бабароги од кои се откажале најблиски роднини и пријатели. Малку забегале со паметот де…Праеле муабет со ѓаоли и ангели. Одврзуеле несреќи и го наоѓале клучот на успехот. Драпај си курот. Дојдода врачарките во главниот град а големиве граѓани пак ја скршија глаата прошетана и го нацртаа газот кај овие…Ене ги пред врата ред се редат со слики, делови од облека и триста курца врагој….

Девојкиве не можеле дечко да си фатат а мушкиве девојка. Катанецот на љубовта им бил заклучен. Па па па….Наместо да седнат и у 4 очи да го решат проблемот и да не глумат лудило низ град туку да научат да разговараат као луѓе, полесно им е да одат кај некои баби и жаби и со себе да мкнат маици, блузи, свеќи, зејтини и да оправаат криви дрини. Соблекувајте се почесто и гледајте органите како ви реагираат еден на друг. Поубава магија од тоа амин. Ако си верник, а нели полесно е да бидеш, и да не му ја мислиш кај ќе ти оди душата а каде телото, кај овие баби не би смеел да одиш. Самото крштевање се губи со секое влегување во вакви пагански куќи. Мани шо нема да ти помогнат ништо туку ќе ти нашараат таква слатка иднина шо има да се водиш исклучиво по нивните директиви. АЧИРИ БАЧИРИ НЕЕСТО МЛАДА, ГЛЕДАМ ОВДЕ ЕДНО ВИСОКО И УБОО ЦРНО СТРОЈНО МОМЧЕ…НАД ВАС ГЛЕДАМ ОЛТАР…
И шо треба сеа нееестава да праи по ова предвидување? Да излезе на улица и да се опне со првото високо и црно стројно момче шо ќе и застане на путот? МОРА ДА МУ ДААМ ПИЧИЦА ТОЈ МИ СУЏБИНА!…А АКО НЕ ТИ Е???. Зар некоја баба шо го преживеала НОБ или Турското ќе ви кажуа на вас учените бре шо и како? Вртите по оние телефонски линии со 15 цифри каде една минута мубает е 45 денари без ДДВ и пред цел аудиториум го отварате животот и вашата интима. МАЖ МИ НЕ МЕ ЕБЕ, ЖЕНА МИ НЕ СЕ ВЛАЖНИ, МОЈ ПЕРО СЕ КОЦКА, МНОГУ ПИЕ И КД ЌЕ ДОЈДЕ ДОМА КРШИ ВИКА И ПЦУЕ…МОЈОТ БРАТ Е ВО ВРСКА СО ВЕШТЕРКА, ГО ВРЗАЛА СО МАГИИ….
Маж ти ќе те ебе снао ко ќе купиш нова долна облека, жена ти ќе се влажни буљашу ко ќе престанеш да и корнеш на кромид и барем една недела ќе ја вратиш во времето коа сте биле дечко и девојка…Твој Перо пие и крши оти го бркаш од дома и пие по пазари брлива ракија. Друг пут седни го дома, напрај му салата да не пие без мезе. А за таа снаата шо не ја сакаш и мислиш дека е вештерка и со магии го врзала твојот сакан и глупав брат…Алооо сестрооо….Па можда и ти си тоа во нејзините очи. Не мора да ја сакаш и да ти биде арна. Арна му е него нели? Од тоа шо знаете се за туѓите животи дозволивте врарачки и стари кокошки да ве возат. Море исти како нив станавте…Пу пу пу на секое, зашто бројаницата не ја носиш на десна рака, зашо не плукаш три пати после мочање, пази каде газиш и што ти уште не…
Ај заебете и ако нешто не ви е јасно прашајте стручно лице за дадената тема. Може да е медицински проблем, феномен или како да го наречам. А може и вам нешо ви фали нели?

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

3 Responses to Бајачки и врачарки

  1. Jasna напиша:

    #Тоа шо у Скопје се доселија многу нескопјанки и шо своите традиции од малите места ги пресликаа у секое скопско маало е за нас најголемата елементарна непогода. #
    Ne prestanuvas da me iznenaduvas!! Nemoj nikad da prestanes da pisuvas! Te pozdravuvam 🙂

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s