Курви

images (2)Абе се накомија курветини у градов чоек да може да ги користи као ладно оружје у тепачка. Едно две, маање со курва у глаа. Курвиве веќе не играат криенка. Ним одамна им претече млекото и им изгоре пичето. Ради нив асалниве девојки не можат да се омужат. Па како да се омужат кога дрољиве уништија се што е кур у градов ? Ради нив и асалните девојки ќе станат фукари чунки конкуренцијата убија. Ако не си у тренд има да ги скењаат као јагниња за Велигден. Мора да станат вучици, т.е курождерки. Лична карта на овој скапан и пропаднат град во кој најголем квалитет на луѓе има кога у градот нема луѓе. Продолжени викенди, летна сезона и слично. Празни улици и асфалт и по некој лингур кастриран кој њушка у контејнерите и околните канти. Сељанките одамна стануваат гратски дами а правите гратски дами полека исчезнуваат. Курвичките се издресирани од неиживеаните и богати крмаци да им се оди по гзот и се везден да им се удоволува. Ако решат да се ебат ќе се ебат, ако не ќе изиграваат маченички од Света Гора. Они се невини, фини и срамежливи. Курвата не знае шо бара на задно седниште у кола, тоа и се дешава по први пут у живот. Да и понудиш хотел ќе се понижи а у кола ќе го изеде као поп сарма. Ќе се бламира како она немала сретнато таков чоек у животот, како имала чувство дека цел живот го познава типот а уствари тоа е клише слушнато стотици пати маму им ебам курвинска. Не знаат да бидат бар оригинални пред да го примат. Како да бидат? Изворни сељанки полни со комплекси и дресирани од неиживеани ропаци кои дркале кур се до доцна адолесценција и случајно животот ги дотепал да бидат у позиција за која не се предодредени. Лингури со сина крв! Дркаџии…
Цуцките гајле си немаат… Со тек на време од цуци и маци еволуираат у фукари набилдани со ступидни манири со кои ловат богати дегенерици на кои Господ по грешка им дал кур меѓу нозе. Да им даел пичка ќе биле покорисни за општеството. Вака нити ебат ниту може чоек да ги ебе… Ги ебат дрољи, скапани торби со сперма кои го брукаат и понижаваат мушкиот род. Ради таквите имбецили смрдливе не праат здраво ако не им набациш на астал тацна со намештај за оплакнување на грлото со кое гаргарат сперма у субота навечер. Инаку преку недела си се супер они. Одат на лифтинзи, на пилатес, вадат црно од испод нокти, смрдливо од пупак, кењаат на шоља и гомното подеднакво им смрди као и на нас мажите…А да, џогираат и покрај Вардар у проѕирни хеланки два броја помали за да може да им дојдат до израз квалитетите. Идат на кафе покрај кеј со цвикери преку целата напудрена фаца, имаат истренирано тело кое емитира преголема интелигенција се додека со нив не поврзеш два реда муабет. Шом им ја чуеш филозофијата ќе ти дојде да им се исповратиш у тоа гипсираните фаци, да извадиш мрсул од носот и да им го залепиш на чело, да им ја потегнеш тангата нагоре и да ги зажуља пичката,да им стегнеш ластик со кур по чело и да им опнеш клоца да ги однесе Вардар сосе сите фекалии… Ма они би го загадиле и онака загадениот Вардар. Муљот, тињата и фекалните води се природа. Ова е вештачко и токсично ѓубре ради кое Скопје стана град ранг на Чермобил.
Градот е окупиран од неморал. Наталитетот опаѓа а ебењето се распламтува. Многу сперма се расфрла по околу за џабе. Дел од неа завршува као козметички препарат или као еликсир за подмладуење. Така се лажат и младите и старите курви. А годините си врват и попуштаат и нервите и вагиналните мускули. Веќе ни за мочање не им држи мамето да им го ебам курвинско. Дете да им дадеш да чуваат од раце ќе им падне, кур да им дадеш ќе го одгледаат и пораснат. Хуманистки проклети. За чаша вода би умрел чоек на нив да се ослони но за пичка никогаш….Умреа оние прикаски дека некад било доживљај за цицка да ја фатиш. Денес доживљај нема. Се е достапно и отворено. Као драгстор шо работи по 24 часа на ден каде се можеш да видиш од излог. Хемијата умира пред налетот на физиката. Предизвик нема а и не треба да има затоа што пенетрацијата у овој скапан град повеќе не е предизвик. Предизвик е чоек да најде чоек и асална девојка која ќе те гледа како човек а не како курац или пластична картица за порамнување за сметки. Ако некој знае таква нека се јави…Имам едно фино другарче за неа….

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

58 Responses to Курви

 1. simona напиша:

  decko tebe ocigledno ti treba picka u momentov hahha

 2. aleks напиша:

  decko a da ne si ti isfrustruran neso ova e vaka po cel svet samo vo stranstvo nekade ima i epidemiski razmeri i tamu nikoj ne se zamara samo ovde kaj nas tamu kaj niv e del od kulturata.

  • nina напиша:

   bratche vo stranstvo si ima kurvi, da, 3, 4, 5%, staj gi 10% od naselenieto… tuka mozesh na prsti da gi broish normalnite devojki…

  • Зоран напиша:

   Алекс се дур ова за тебе е дел од културата, а ако не си го осетил на свој грб, ќе чуваш unknown source деца 😉 Кај нас бе брат све е курвински настроено,ај барем да имаше стандард и кеш, али све је циркуз за беспари, Ем шуто Ем боде!
   СРЕЧНО!

  • jonus напиша:

   samo umreniot i nerodeniot ne se ebavaat

 3. Ноу Нејм напиша:

  Абе тебе изгледа ти се ебе, ти се плаче па секаде курви гледаш или па не излагаме на исти места.

 4. No name напиша:

  ептен ме свиѓа муабетов! Жените се најглупави и виновни за тоа шо денес веќе нишо нема вредност…. кога се продаваат така ефтино и немаат обзир кон ништо( како на пример не си ги цени годините и младоста, и се фура со стари, уше полошо женети) тогаш никој од машкиот свет не е будала да го одбие она шо му се нуди(зато шо мажите се уште полесни во умот) и да бара чесна, да бара и цени вредности или да си ја гледа жена му која одамна ја згазиле годините! е така, курвишта гнасни…….. кур да ги отепа ! 😀

 5. Lucy напиша:

  mnogu tochno 🙂

 6. Jas напиша:

  гратски —–> граДски !!!

 7. vsdfhnvu напиша:

  Живот пише романе… А сексуалната фрустрација колумна.

 8. Jas 2 напиша:

  Auuuuuuuuuuu … “gospodinov” ne dozvoluva da se objavat site komentari :(((

 9. jonus напиша:

  samo umreniot i nerodeniot ne se ebavaat

 10. Амди Бајрам напиша:

  Процентот на курвите во македонија е многу МАЛ, сите се спонзоруши, а тоа е многу различно. Тие се резервирани за типци со BMW што се спремни да трошат барем 70-80 евра на вечер 4-5 пати неделно.
  Вистинска курва е некоја што дава само за да биде ебена и не бара ништо за возврат.
  Мене не ми пречат курвите и спонзорушите, си имам добра девојка, а кога сакам авантура, имам пари и можам да си дозволам некогаш, и добро е што има такви, дека нормална девојка не би сакала авантура ако сум зафатен. :((((
  А ако толку веќе знаеш курви курви курви, запрашај се зашто не си ебел ништо одамна?! Ако случајно грешам (се надевам да грешам) сподели со мене од твоите курви телефони или фејсбук линк, мојот емаил е amdi.bajram@mailinator.com
  Поздрав и секое добро

  • No name напиша:

   Јасно дека не се сите свесни за овие работи како што е свесен човекот кој ја напиша колумната.
   Од таквите како тебе, шо си ја заменуваат девојката за мизерии, и од тие мизериите шо се пикаат кај шо не ги бери, светот пропаѓа!

  • komitamkd напиша:

   Има убави и нормални девојки другарче….Не ме разбра убаво мислам…Ова е текст баш за тие девојки кои мора да се претопат во неморалот кој царува на сите страни…Само да можеше да видиш какви дрољи со кратки сукњи влагаа у црква за Велигден…Тие и таму мислам на кур не па на друго место….за тоа зборуваме…А за во град навечер да не збориме. тИЕ СЕ главни а мушки ко мушки недоквакани и или доквакани си трчкаат по дрољитеее..Имаат по 30 години и кусур тие уште трчаат по курви…Тоа е тоа

 11. Schweppes...шшшшшшшш! Само за искусни! напиша:

  Друже, курва ти е најбоља домаќица коа ќе и се збоктиса да скока од кур на кур, тоа е стара вистина. Најдобро да си земеш за жена бивша курва, зашто ќе знае да те цени и најверојатно децата ќе ти бидат made in yourself. Така да како што и сам заклучуваш дека повеќето девојки се курви, имаш голем избор и претпоставка за среќен брак. Мој совет ти е да опнеш што повеќе можеш од тоа курвештиите додека и тебе не ти збоктисаат, па спушти ги едрата и заплови по мирните брачни води со твојата курва(бивша). Не се замарај со вакви колумни! Не е вака само денес, од секогаш било и ќе биде, само тогаш повеќе се криеја, а се’ се знаеше, зашто “мушкарац исто како да не опнал ако не се пофали”. На крај да те потсетам на една изрека (се извинувам што во моментов не ми текнува од кого е, ама е сигурно мудар човек) – Све су жене курве, извини мајко и ти си жена!

 12. kjbvcdsjfv напиша:

  kako ne se zasramuva avtorot na ova ”delo”,i so koj pamet portalov go objavil ova ne mi se veruva. Ova li treba da e reper za makedonskite kolumni,blogeraj,novinarstvo,javno mnenie? Dali ovoj recnik dolikuva na nekoj kogo portalov go angaziral za da pisuva,i kako se osmelile da objavat vakvo nesto? Ocigledno IQ-to na takanareceniot avtor mozeme da go izmerime po kvalitetot na ovaa ”kolumna”-NEPOSTOECKI,a po komentarive mozam da razberam zaso makedonskovo opstestvo nemoze da prosperira. Ovoj machizam i shovinizam samo pokazuva do kade vi stigaat pogledite i pametot vas kutri lugje. Glupavite lugje se navistina samo na shteta na planetata. A plus od iskompleksiranite moze da se ocekuvaat samo vakvi devijantni,imbecilni i moronski pojavi bez nikakva cel i zaludno zagubeno vreme-kako shto se samite tie po priroda.
  Se nadevam deka portalov vo najbrz mozen rok kje ja izbrise ovaa statija od online arhivata,blagodaram odnapred.

  • komitamkd напиша:

   слабо читаш современа литература младиќи или стариќу….Мојот вокабулар и не е така страшен од она што се објавува по издавачкиве куќи а за мисли имам понуда и јас за објавување на книже :))

   • ultras напиша:

    druze teraj…. ova shto ti solat pamet se sve seljanduri teski, i toa go pravat zatoa shto se pogodeni od vistinata shto ja imas pishano…. ZABRANA ZA ZITELSTVO NA SKOPJE , i se ke bide poinaku… i ovie “struchnjacive” shto ni gi donesoa kako administrativci tuka, mesto da si gi razvivaat ruralnite kraevi da si gi vratat nazad, da ne gi vratiem nie…znaesh… 4 ever ultras

   • komitamkd напиша:

    Слабо курови јадат

  • babunska напиша:

   Порталов рече бе….хахахха

   Ако тој шо го пишува е морон,тогаш тој шо го чита и после коментира како бил грозен,невреден,имбецилски и сл што е? ОКСИМОРОН?
   Сакаш ли јас тебе да ти дадам еден ПОРТАЛ што мислам дека може да ти послужи?

   Страшно…

 13. kjbvcdsjfv напиша:

  I voedno totalno e razbirlivo ako mojot komentar ne bide odobren da se pojavi pod ovoj skuden tekst,poradi toa sto toa tocno soodvetstvuva so mislenjeto shto go imam za avtorot,ne dosleden ne spremen i ne istraen samoproklamiran za kompententen na tema shovinist,koj ne moze da podnese javna kritika poradi samoto toa sto ne e kadaren za da moze da ja izdrzi i da ja ospori.

  • komitamkd напиша:

   изнакажа еден тон работи за личност која не си ја ни сретнал у живот….Тоа е шовинизам, предрасуда, пристасност и крајно нефер…сепак еве да ти го одземам најголемиот аргумент дека не сум спремен на критика…Плукај слободно 🙂

 14. A be ajde... напиша:

  Da im se racunase na mazite so kolku zeni imale sex, site do eden ke bea kurvi ! 😀 Sekoj maz saka da spie so sekoja sto moze, a da se ozeni so posteno devojce…..ne e toa malku sebicno? Kako pravite – taka ke vi pravat….. zatoa PAZETE STO PRAVITE ! 😀

 15. goran напиша:

  http://kajgana.com/8-prichini-zoshto-ne-legnuvash-nshto

  drugar tekstov ti drzi voda, ama i fakt e deka nemash kjor denar vo dzebot i nemozes da gi ebesh nekoja picka, a da ne zborime za tie jakite picki 🙂 inace bravo za tekstov. na mesto ti e .

 16. Vesna напиша:

  mnogu nesoodveten recnik, no za tameta pa i nemoze da se pisuva poinaku

 17. adam напиша:

  Teska neebica treba da te drma za da napises vakov text…

 18. Skopjanec напиша:

  Tie sto obicno gi podrazbiraat kako kurvi gi sozaluvam a ne obvinuvam. Toa se obicno devojcinja od nestabilni semejstva so tatko pijanica ili neverna majka i so pogolemi ili pomali traumi od detstvo. Toa se devojki sto spiele so eden kup iskoristoljubivi seljaci koi gledale da iscedat sto mozat poveke seks od nea a taa go pravela toa lazejki se sebe deka e od nekoj sakana ili barem prifatena vo nekoj krug. Za takvite devojcinja mi e zal.

  Oni koi gi preziram se sponzorusite. Tie se ebat za da stignat vo povisoki socijalni krugovi, da bidat videno so cueni ili bogati faci, da se izebat sto ponezasitno i na krajot da se omuzat za nekoj sto pobogat ili socijalno po uviden ama i voedno naiven.

  I dodeka seto toa se slucuva natalitetot na makedoncite pagja, na siptarite raste, decata nasi (oti se vo manjina) gi tepaat decata na divoto pleme. Taka da onie sto pisuvaat deka deckovo sto ja pisal kolumnava e frustriran od sto mu sebelo vo momentov, da frustriran e ama od mnogu po esencijalni pricini (svesen ili ne svesen za toa) sto ni ja zabrzano nosat nacijata vo propast….

 19. .!. напиша:

  Kurva = devojka sto ne ti dala da ja ebes ! AVTOMATSKI IDE MUABETOT – ABE EDNO KURVICE VCERA NE MI DAE DA JA EBAM …..

 20. Владе напиша:

  Душичка јадна, не му дава ниедна и види ама манифест изнапишал….

 21. dejan be dejan напиша:

  dobar tekst,odlicno preslikuvanje na denesnicata,kade sto vistinskite covekovi kvaliteti ne se cenat,natalitetot opagja,narkomanijata i alkoholizmot vladeat…ee bravo za edno vakvo opstestvo,i uste ima i pametni lugje koi go branat toa,sekoja cest,da dade gospod na najmiloto da vi udri!

 22. D напиша:

  Сето ова е последица на мрза. Девојчињата споменати во твојот текст сакаат само лесно да стигнат до пари или некоја работа позиција. А стварно не ми е јасно зошто им е поубаво да ги гледаат како влагаат во туѓо BMW наместо да го испотат газот и да заработат свое. За културата и моралот нивни не се ни дискутира. Од друга страна пак делот од женската популација што се нормални покрај ваквите неможат да се истакнат речиси на ниедно поле во животот. Во секој случај се согласувам со секој твој збор напишан.

 23. laura напиша:

  Decko ,ako ti ne si sposeben ili soodveten da najdes soodvetna devojka za tebe ,toa znaci kaj tebe e ptoblemot ,a ne kaj “kurvite”.. A sigurna sum deka kurva so oci nemas videno nitu pak znaes sto znaci da si kurva ..Za da ti bide polesno si se tesis i napagas zenite javno kurvi,drolji,itn..
  Ako nekoj e Kurva toa e politikata koja ja vodat lugeto vo MK,ete primer da ti bide po jasno ..

  A ti odi na lekar zemi si apcinja za smiruvanje ,ili zapali si “cigarce” relaksiraj se i zadovoli se na pornic .
  So sreka od Bogata i uspesna kurva ,sto ima sex po 3 pati na den i seta po svetot !

 24. necca напиша:

  jas sum zensko ete i bas mi se bendisa napisanoto…vaka sinko …ima potencijal za uspeh..posho ete gledas ima i kritika …pozitivna ili negativna kritika e kritika..mozam da kazam deka to so go procitav e kako so mnogu ama mn tap noz da probas da izvadis i odelis meso od koska…vo prevod brutalno krvavo si napisal …nezz kako bi me razbral ali ima posebni nozevi a za ova ti trebalo malku pofin noz i poostar ..jbg …okej e se toa kako si go opishal toj haos zatoa sto ocigledno ne pripagjas vo nego i probvas da ja svatis sustinata ….a to ustvari i ne postoi tamu sushtna nema sekoj se vodi po svoi interes …cel toj cirkus i toa kako sto nekoj spomena e bezpari dobra smeshka ili dobra partija trach za kafe ..seksot e eden od stvarite koi go dvizi svetot tamu se isto parite reklamata i proizvotstvoto ….gej seksot seuste e tabu pa seksot so zena e onoj koj najmnogu pominuva pa zatoa e toa taka kako sto napisa toa e samo tvoja gledna tochka …koga bi poglednal podobro se se sveduva na toa …seksot e alat vo sekoj zanaet ..toj e ustvari najstar zanaet da bidam pojasna ete slovenski jazik sigurno si go ucel ova vo osnovno vo slovenski jazik imas zbor majka toa bilo na pocetok eden jazik na cel slovenski jazik kako se delele teritorii kako se menuvale vladeteli sega imas grupa slovenski jazici ali majka i vo srpski i slovenski hrvatski i ruski i bugarski i site dr majka e majka zborot ostanal vo site novi jazici taka i so najstariot zanaet sega Imame profesii sekakvi ali kurva ima sekade maska ili zenska kurva e kurva i toa vo sekoja profesija taka da tvoeto budenje e samo na pat kon prifakjanje na sistemot …vuala …jas sum so sredno gimnazija …jbg i rabotam ko sankerka daleku od pametnjakovic i obrazovanie aber das ist so leben ist nicht einfach .sum bila na sekakvi testovii na zivotot se e toa izbor dosega sum mozela da imam kesh kolica ali ednostavno kako i ti sum bila vo normalna okolina odgledana i toa me dovelo isto do vakvo sokiranje po soznanieto kako stojat rabotite ..a tie od po selata kako sto gi narece tie mn pojasno ja gledaat slikata i mn pobrzo gi sklopuvaat kockite dodeka nie od gradot nekako sme izgubeni vo galamata tie so prava strategija doagjaat i gi ostvatuvaat svoite celi ..daleku od toa deka si jadan i frustriran …ti si samo sokiran i ogorcen od vistinata koja gi udavi stotuku site nadezi deka ova e normalno… primi moe socustvo ..:) sekoe dobro

 25. Фаланга напиша:

  Да ти се Пљукнам Во Скопскиот Кич Речник ..а

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s