Мамино синче, пичкино димче

sdafsfОвие типчиња идат у ресторан и дегустираат ислучиво вегетереијанска храна. Пијат сок од портокал или брусница за да можат полесно да се искењаат. Да не ги боли чмарчето после голема нужда. И во најелитен ресторан да јадат нив пак нема да им е се погодено. Валкана чаша, прашинка на чаршавот, презачинета супа, голема лажица и слично.Да сум ја конобар би им се издркал у тоа јадењето или би му извадил цувка од носот. Нема да ја осети а сигурно нема ни да умре. Овие типчиња сигурно цицале од мајка им до предучилишна возраст па кутрите жени носеле модрици од млечниве заби на залутаните цицачи. Толкави магариња а на мајчина цицка. Некои на 7 години одат на цигара или пиво а овие шарлатаниве цицаат со години брадавицата мајчина плуски ја праат. Многу касно у животот контаат курето за што им служи. Се таму до 18 тата година мислат дека тоа е за мочање и дека може лошото маче да им го изеде. Лошото маче кур не јаде. Тоа само може со него убаво да си поигра, да му напраи неколку фори за омлитавување и толку. Ама на 18 годишна возраст мачињата немаат крзна и не предат. На 18 години мачињата предат у кревет а знаат и да гризаат ко кучки. Мачињава на 18 години пред да запредат у креветот на маминото синче мора да поминат на скенирање кај мамичка. Вокабулар, стил на говор, држење на тело, гардероба, потекло на фамилија и ред курци палци чунки синчето на мама не може да го јаде секоја караконџула. Таа мора да биде караконџула приближно со квалитетите на старата мајчица а богами таква ретко се наоѓа.
Маминото синче ретко се опушта за у озбилна веза. За тоа му е потребна сјебана душичка која ќе ги трпи неговите каприци и трауми од детството(мајка му му дала по грешка жешко млекце и си ја изгорел устата). Него пичка у животот може само еднаш да го сјебе затоа што за наредна нема муда. После првата сите се нели кучки а клапушов се преорентира на чување пудлици или лигави бул териери. Маминото синче за брачен другар одбира цура која многу личи и готви како мама. Ако цурава знае и да кара како мама има мамицата да му ја расплаче но тоа е веќе у доменот на квалитетот на цурата. Да даде господ сите нивни цури да се префригани и маме да им расплачат, да видат шо е живот и кај мамичка на тешење да се вратат.
Овие копуци и шарлатани на првиот брачен проблем трчаат да се излигават кај својата пичка мајчина. Не се осуѓаваат на создавање род и пород оти старата им мајка ќе им ги пере усраните гаќи таму до одење у пензија. После ова ако се имотни си набавуваат собарица која никад нема да ја погледнат у гс затоа што ќе ги потеска на мамичка. Ако немаат пари за собарица ќе одат со смрдени гаќи и чарапи или можеби ќе научат да перат ручно без разлика дали ќе му испукаат рачињата од ладната вода и од сретствата за перење. Маминото синче никад не го поштуе татко му доколку овој е пијаница или хоштаплер а може толку да научи од него. Она шо не може да го сјебе природата го сјебува мајката. Она шо природата го праи мушко мамичка го праи да биде пичка. Викаат дека кога се раѓа девојче врбите плачат. Кога се израснуе мамино синче врбите венеат и повеќе никад не разеленуваат. Маминото синче нема да ја побара својата љубена се додека мамичка не му каже кога да ја побара и како да ја побара. Каде да ја изнесе и дали да ја изнесе. Маминото синче може да си го добие по газот ако љубената му забега со бон-тонот ама нели една е мајка и нема да дозволи синот да заглави со неука жена. Жената си трпи и гледа шо кретен се избавуе покрај неа. Жената некад сака да биде и перверзна со својот партнер но тоа е надвор од кодексот на однесувањето на синчето. Перверзиите се за пропаднатите случаи нели а овие мамини клончиња сигурно тоа не се. Среќа шо добар дел од нас се тешки пропалици и ќе пробаме у животот некоја перверзија која ги руши бон-тон кодексите. Врбите нема да плачат но сите околу нас богами…..

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

3 Responses to Мамино синче, пичкино димче

  1. Coki напиша:

    Ti prijatele so si se nakurcil olku za ovja …. so ti smecaaa…. neka si teraaa nivni zivot. Ili imas i ti nekoj vakov u familija…pa nemas kako….pa pisuj da te cel svet cita 🙂

  2. aaaaa напиша:

    Samo da se vratit zadolzitelno slizenje voen rok.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s