Покрај Субрата Рој, курви еден рој….

28122010-1_027И после како да им замерам на оние евтини проституки? Дигаат ноги и се пердашат за едно преселување во смрденото Скопје, за 500 динари, за покачување на плата и слично… Онаа наша затуцана и промашена манекеница би се нагузила али само доколу Субрата сака да ја зима у Индија и да и ја опраи кариерата. Јеби га. Тоа шо не го дава мајката природа некад го дава парата. Ама некад. Физичкиот недостаток и менталната оскудација многу често можат да ги покријат зеленбашите. Држи онаа теза дека сите жени се курви, само цената им е различна. Тоа им беше маката и дилемата. Дали е можно да си ја излуфтираат шундата у хотелската соба на индискиот тајкун некако? Онаа манекенкана дури прифаќа да биде и втора жена на Субрата. А овој нозете ги искрши за некоја наша сељанка на која простачината и извира од очи…
Памтам кога Македонија играше со Англија пред неколку години и кога еден тон наши елитни старлети ги нацртаа своите газови во Александар Палас. Кога доаѓа ваква ѕверка у Скопје тие елитните рози кои одат со високо дигнати носеви стануваат камили и жирафи кои вратот го виткаат до земја за едно усрано ЗДРАВО со тајкунот. Кога немаат ангажман делат лекции по морал низ етер. Бештии со тапија! Разликата помеѓу овие дрољи и оние кај телевизија е таа шо овие елитниве може да го примат само еднаш и цела година да одмараат. На тој начин забораваат од шо крој се и почнуваат да се замишљаат дека се Мајка Тереза. Оние покрај МТВ треба да се шинат од теслачење за да можат со такси да си одат дома. На крај ем ќе трујат на ебачина, ем ќе мора добро да отспијат за утрешната нова сеанса. Водата у Вардар не може да ја заплакне дундата на дрољата исто како шо не може престојот у Алексадар Палас да им го обели образот на нашите елитни дрољи. Субрата има јахта која кошта колку цел возен парк паркиран на улица Македонија… Ја иам едино гомнена јахта која ја пуштам да плови низ канализацијата кога после серка пуштам вода. Водостојот на Вардар нараснува а мојот прдеж после ова престанува да смрди. Сигурно на Субрата прдежот мириса на роза. Сигурно он сабајле ко ќе се опрди исто е као низ газот да му дувнал озонер или освежувач на воздух. Е затоа ја неам шанса да доџапам елитна курва. Е затоа на Субрата уше на Аеродром му се смешкаат и пичурките им крекаат. Неговиот прдеж е со мирис на цветна вегетација. Мојот е контаминиран од конзумација на ефтини салами, ефтини скари и ефтини вина.
Не би било лошо државата под итно да ја легализира проституцијата. Кога Субрата Рој ќе отвара хотели низ Охрид од старт ќе има потенцијални работнички и давачки на сексуални услуги за пари. За без пари не сакат ни здраво да напраат. Знаат тие.
Оние акционери од МПЦ може да скокаат колку сакаат. Не ја продавале земјата за 200 000 евра..ќе ја продадат за 250 000 сигурно. Кога можеа на Изгрев да му џапнат милион сигурно сега рачунаат дека Субрата ќе ја дофати раката подлабоко во џебот. А попој ко попој……Ќе те опаљушат колку шо можат повеќе. Истиот метод ќе го испробаат и со Субрата. На крај фино лепо ќе се согласат….заедно со оние поборници за екологија….Тие онака ја бојкотираа проекцијата на Субрата за Љубаништа..Но штом Индиецов ќе ја навлече раката длабоко во џебот верувам на крај сите ќе опнат една групна фотка…за бериќет и успешен бизнис нормално…

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

4 Responses to Покрај Субрата Рој, курви еден рој….

 1. Jas напиша:

  Bravos za vokabularot na seljakot koj ja napisal statijata, ali CISTA DESETKA ZA SELJAKOT SO JA OBJAVIL. (napisano vo vas stil da razberete)

  • komitamkd напиша:

   Не мора да читаш бе копито……поарни ти се курвите кои се соблакаат у етер и продуцираат кич??? За тоа не се буниш шо ти го трујат мозокот секојдневно со лајна за речникот на статијава се фати…е брао бе 🙂

 2. skopjanec напиша:

  decko stvarno ti imas nekoj kompleks so devojkite od provincija neznam sto gi spominjas niv koga 80% se skopskite devojki takvi kako sto gi opisuvas ti ama izglea si imal devojka od provincija pa te ostavila radi recnikot i ponasanjeto ili nemas prosetano kvalitetno za da sporedis devojka od drug GRAD (provincija kako sto vikas ti ) i nasive skopski devojki a ako si komitaa kako po nikot bi trebalo da go znaes toa a i da si prav ne bi se odnesuval vaka idiotskiii taka da zalam sto izgubiv vreme slucajno na vakva statija a da ne zboram za toa sto go objavil ovaa …..

 3. D.D напиша:

  Има два типа бештии: скопски и провинциски. И двата типа се најлош вид.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s