Марш за демократија, за старо-нова аристократија

LO protest08.JPGМарш у пизду материну! Ова не….А како беше? За шо ли беа задњиве маршеви? Не бе не ми се веруе, ја као гратско дете навикнат да се шлаам по биртии у центар, бев изненаѓен и увреѓен кога видов лисица на предно лево тркало на моето ауто. Оу..кој курац..тоа да ти било зоната на општина Центар. Пази,пази дете..Зона ли е заебанција ли е. А тоа таблата за зонско пикната под едни гранки од едно старо извиткано дрво демне у заседа.Ја има ама ја нема. Нарочно поставена за да не ја видиш. Си плукнав 1800 денари легален рекет затоа шо некој смета дека со канта поликолор, лимена табла затскриена позади дрво може да ме сјебе на така евтин и подол начин. Класичен гол од офсајд. Ама се брои да го ебам. Ми идеше и ја да замарширам ама не знам каде. Мислам дека за у пизду матер сум одамна стасан…
Педерите маршираат за легализација на шупачката љубов, некои маршираат за поевтина струја, Бране и Љубчо маршираат ради демократија а џанаците ради легализација на травата.А бедна сиротиња, не може ни травка да си пашне, ќе го јаде увек курот у темница и глаата ќе му пука случајно ко ќе го спроведуваат у суд. Поарно е да шмрчеш бело и да повикаш на револуција. Заедно со тебе да ги собереш сите анархисти, левичари, присталици на Боб Марли и Че Гевара и да викнеш ДОЛЕ ВЛАДАААААА…..На шо се надаат дечкиве? Дека со тоа демократијата ќе дојде или се надаат на легализација на нивните граѓански барања? Може ќе им биде дозволено да преминат на бело од лесни дроги и да станат вистинска фигура во матната слика македонска. Раста револуција! Ја сум од увек контраш. Ако утре овие дојдат на власт има моментално да ми станат одбивни ко ке ги видам со тоа арогантните сурати на прес. Така да не му се пренемагам многу за тоа дали Латас е лажов или Геро мутирал од изрод у некој род. Се едно. Мутираат и политичари и тие кои се околу нив. Многу ретко остануваат у својата рамка.Некој ќе биде смотан ко сарма, друг сервиран као ладен бурек у недела навечер пред затварање. Како и да е. Финалниот производ од двете сервирани јела е ист. Ќе си смрди на гомно нормално.
Бране коа беше на власт овака….Бране коа беше на власт онака….А кој курац е тоа битно? Па затоа е чоекот у опозиција и губи на избори. Шо кој курац на секои две три името му се спомењава? Па нели е гола вода? Ма мене ми изгледа дека е добар коњ кој сеуште дига прашина. Има у Бране уште сила… Колку порази тој може да издржи толку другиве немаат мерак да победат. Затоа се думкаат околу понудава за избори.Кој ќе победува пак у курац…Кој ќе го гледа Бране на прес пак као си признава ќотек.Ма боље да нема избори.Најубаво е вака да се бркаме по улици. Те пред штабови, пред телевизии и институции. Сител и МРТВ ќе си останат на свое место. Народ ќе дојде, ќе помине и ќе си отиде. Добро е ако некој го чуе. Ако не…пак добро. Право на избор. Имаш право да м’чиш и имаш право да не слушаш. Е немаш право да му ја затнеш муцката некому да сере. Тоа е демократија!!!
По мене едини тип шо водел вистинска битка за слобода е Лари Флинт,таткото на тврдата порно индустрија. Лари Флинт ја живее слободата у вистинска смисла на зборот а неговата Хастлер куќа е вистинскиот кип на слободата во Америка…Роко Сифреди е современиот партизан а Џена Џејмисон и Лиза Ен се современите млади партизанки. За нив не се пеат песни какви борби воделе и какви заслуги имале за револуцијата. Снимени се на дело. У разни пози. Боље и поверодостојно е така отколку да веруаме на Ацо Шопов кој се затрескал у нечии партизански очи. Гарант не ја плеснал партизанката. Да ја имаше плеснато немаше да излезе така сензитивна песничка. Нека учат нашите политичари од Ацо Шопов и Лари Флинт. Голотијата, пенетрацијата се едно, а крикот на заљубената душа е сосема друго. Некому се доволни и очи, а некому не се доволни ни 6 напучени пизди. Иначе чичко Ацо Шопов ќе ни напишеше еротска песна и ќе и дадеше сосема друга конотација на партизанската револуција.Јебеш партизани и германци. Од увек не учеа дека оние кои зборат немачки се лошите. Мене ми се лоши само оние немци на порничите. Испуштаат некои чудни крици док се јебаваат. Во главном се добри типој кои возат Мерцедес, Вослфаген и Опел….Тие за кои не учеле дека се добрите и ден денес акаат по улици и бараат некоја слобода. За жал

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s