Мамо и тато, венчајте ме за дада

Светот се ближи кон својот крај. Педофили, педери, лезбејки, инцесоиди ја кинат библијата на ситни парчиња и со пакосен танц ни носат нови вредности. Како тргнала работава сите ќе влезат во некоја законска рамка за заштита како луѓе со посебни права и слобода на сопствен избор.
Откако некако ни ја изџвакаа и сервираа шупачката љубов, после долго ломотење и јадење вафли, притоа претставувајќи не сите нас што спротивно размислуваме како хомофоби, како нетолерантни и како не европски настроени, на дневен ред кај старата вавилонска курва Европа, почнуваат да никнуваат ркулците на инцесоидниот брак. Бракот помеѓу братот и сестрата од денеска добива свои поборници во ,,најдемократската” држава на светот  Данска. Уште да  го разграничеа овие роботиве  поимот демократија со  анархија ќе беше добро.
А што се сваќа во Европа како демократија???
Во Европа демократија е да си педер и да не смее никој да те нарече како таков.
Во Европа е демократија како педер да ги силуваш сите останати кои не се и тие  да те примат во непедерското друштво со широко подадени раце.
Во Европа е демократија да влезеш во црква и да играш гол на панк музика(кој ги ебе верниците) и при тој танц да станеш симпатичен кај кучки како Мадона и Пинк.
Во Европа е демократија Исус да го претставиш за хомосексуалец и во име на таа демократија да ги испоганиш милионите Христијани во светот.
Во Европа е демократија папи, попови, бискупи рабини да пипкаат по гениталиите на децата а за тоа да нема никаква истрага. (Тоа останува во доменот на верските храмови нели…..)
Во Европа е демократија да веруваш во разно разни фондации од каде можеш да црпиш пари, и во име на ставовите на тие фондации да инсталираш секакви гомненици во општеството.
А во Македонија ако си идиот и лесно прилагодлива личност, со зинат шупак и отворен за пенетрација во малиот мозок, тогаш си компетентен да ги инсталираш проектите на Сатаната!
Овде и онака  само петоколонаши и полтрони просперираат. Научи 4-5 латински називи, отвори една невладина организација и дрндај ги тие фрази до недоглед. Тоа врска нема со муабетот али делуваш  инетелигентно.
Денес во Данска се појави здружение за заштита на бракот помеѓу братот и сестрата,мајката и синот, таткото и ќерката. Тие застанаа во одбрана на инцесоидите и тоа го прогласија како право на сопствен избор. За властите во Копенхаген тоа е нормално. Пошто се деморакти големи не ме чуди во скоро време да почнат да прокламираат и бракови помеѓу луѓе и животни.  Не ме чуди сега  после ова на некој во Македонија да му зине газот за фондациите од Данските невладини  и да почне тука да не убедува како бракот помеѓу братот и сестрата е нормална работа  и право на слободен избор. СВЕТОТ ИДЕ У КУРАЦ ДЕФИНИТИВНО!!!Не ме чуди за некоја година да излезат здруженија и за заштита на педофилите…..Педери, Лезбејки, Инцесоиди, Педофили…сите ќе влезат у кошот на заштитена категорија….СЕТО ТОА ЌЕ НИ ГО ПРОДАВААТ КАКО ПРАВО НА СЛОБОДЕН ИЗБОР!!!! Ја сум хомофоб и си јадам такви етикети, ама овие се гзиња на кои од чмарот цвеќиња им излагаат. Ние сме злобни а тие се демократи. Тоа што имам јас мотив на овие прокламатори на злото  да ги почестам со бетонски блокови над главите веднаш ќе ме стави на местото за отстрел. Ме боли Стојко. Навистина би ги затрупал со бетонски блокови затоа што се ликот на Сатаната која почна да шета по светот во различни ликови. А која е целта на лукавиот? Целта е да го уништи човекот, домот, традицијата, љубовта, создавањето на нов пород, создавање на детска љубов, уништување на  создавањето на човечки битија како што тоа го дала природата, како што тоа го рекол Господ Бог!
И замислете драги мои. Ние кои се противиме на овие гнасотилоци сме ставени на листата на срамот. Не оние гниди. Туку ние кои љубиме пород, љубиме дом, создаваме љубов, воспитуваме деца……
Тоа е далеку од демократија драги мои. Од сега ќе треба да се помириме и со тоа  кога на бато ќе му се дигне и ќе сака да ја опали дадичка. Така е тоа во нормалните демократски земји. Тоа е право на избор. Наша обврска е да го голтнеме и ова лајно. Не смееме ниту со прст да ги посочиме овие. Штом властите во Копенхаген тоа го дозволиле тоа сигурно ќе биде побарано и од нас. Е сега после ова, сите вие оценети дали и хомосексуалците се нормална општествена категорија. Видете во кој кош влегуваат тие и зашто се парадите и наводните барања на права. Не е за права. Туку за блуд над останатие е. Оние кои го прават тоа далеку од очите на сите, во спалните соби, како што чини, не се дел од тие организации. Тие се далеку од фондовите и од пералниците на ѓаволски пари. Пари за човечко самопоништување…..

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

6 Responses to Мамо и тато, венчајте ме за дада

 1. Safra напиша:

  tags: Богохулие, Педери, Лезбејки, Инцесоиди, Педофили, демократија, анархија = Европа, не благодарам

 2. nezokizoran напиша:

  Ме разочара со последново!!!

 3. Dejan напиша:

  За жал, Европа со евробирократите во Брисел, а и САД со реизборот на исончаниот левичарски радикал во Белата Куќа на Авенија Пенсилванија, број 1600 во Вашингтон, се движат кон враќање назад во Средниот Век кој започнал со распаѓањето на Римската Империја во последната четвртина од 5-от век, почнал да губи на интензитет дури 700 години подоцна, во 12-от век, со првите појави на ренесансата, а завршил дури 1000 години подоцна, во 15-от век, со откривањето на Америка и со ренесансата предводена од страна на Леонардо да Винчи.

  Проблемот е во тоа што луѓето во Европа и во САД немаат вистински проблеми за решавање, па затоа решаваат измислени проблеми, проблеми кои не постојат, па затоа и нема потреба од нивно решавање.

  Данците на пример, не ги трпат последиците од европската должничка криза, бидејќи Данска и понатаму ја користи данската круна како своја национална валута, а не еврото, бидејќи не е членка на евро-зоната и воопшто не ни планира да се зачлени во евро-зоната, па затоа не ги трпи последиците од должничката криза кои ги трпат гејците, шпанците, ирците и останатите држави членки на евро-зоната, исто како што и Велика Британија и понатаму ја користи британската фунта како своја национална валута и исто како што и Шведска и понатаму ја користи шведската круна како своја национална валута и воопшто не планираат да го воведат еврото како своја валута и да се зачленат во евро-зоната.

  Во сите овие држави во кои нема вистински сериозни проблеми од типот на невработеност, сиромаштија, недостиг на храна, недостиг на вода, недостиг на лекови и ред други вистински сериозни проблеми кои итно мора да се решат, политичарите и нивните подлизурковци и нивните пулени измислуваат проблеми кои не постојат и измислуваат решенија за истите тие непостоечки проблеми, се со цел да демонстрираат лажна одлучност и лажна решителност при решавање на лажните проблеми на народот.

  Нема да ме изненади доколку во Велика Британија се врати еден стар обичај на разведување од Средниот Век според кој, доколку на сопругот разводот му е скап, тогаш има право да ја продаде сопругата на аукција, ем ќе куртули од нејзе, ем ќе му платат затоа што куртулил од нејзе.

  Што можеме и што треба да превземеме ние околу ова ?

  Еден интелигентен 70 годишен лекар со 1 докторат и 2 магистратури, конзервативниот радио водител Мајкл Севеџ (Michael Savage, http://www.michaelsavage.com/), водител на неговата радио ток шоу емисија The Savage Nation, која е втората најслушана радио ток шоу емисија во САД, и автор на 28 книги, од кои голем дел се бестселери во САД, има напишано една книга со наслов Либерализмот е ментално растројство.

  Јас велам да ги оставиме тие кои боледуваат од менталното растројство наречено либерализам, нека тонат што е можно подлабоко во своето ментално растројство кое ќе ги однесе во животен ќорсокак, ако не сакаат да бидат спасени, тогаш нема смисла ние да пропаѓаме со нив обидувајќи се да ги спасиме, но не смееме да престанеме да се молиме и за нашиот спас и за нивниот спас, бидејќи тоа ни го налага нашата христијанска вера.

  Убаво напишал овој интелигентен човек, очигледно Евреин, Арнолд Ахлерт, во својата статија од денешен ден, петок, 9 ноември 2012, по повод реизборот на исончаниот левичарски радикал во Белата Куќа на Авенија Пенсилванија, број 1600 во Вашингтон:

  http://www.jewishworldreview.com/1112/ahlert.php3#.UJ1jOIZCglq

  ” Мнозинството американци гласаа за тиранија, банкрот и медиокритет. ”

  ” Дајте му го на народот тоа што го сака, се додека не може повеќе да го поднесе тоа. “

 4. babunska напиша:

  толку ми се свиѓа текстов шо морам да го позајмам…аплауз ти дадов кога го прочитав!

 5. IME (ZADOLZITELNO) напиша:

  ova so cigliti i blokojte e malce agresivno ama i jas licno bi go upotrebil za inicijatorite na vakvite akti

  pozdrav

 6. Marijana напиша:

  me raduva koga gledam nekoj tolku svesen mislev samo jas go gledam likot na lukAviot vo razni oblici kreaturive totalno ludi pojma nemaat od zivotov se zaprasav dali samo jas gledam ova i sum luda ili lugjevo okolu mene?Me raduva sto ete barem nekoj si gleda podaleku od nosot

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s