Од згодниве мајки, ќеркиве останаа не мажени

 
m-kВчера поминав низ тоа Верото  у Центар и влегов во продавницата за женски обувки на  ,,Фиоранџело” каде работи една моја пријателка. Поседав некои 15 тина минути. Дали јас имам лесна нога или за згодните пичонки нема економска криза не знам, но во тие 15 тина минути додека  бев во бутикот се изнагледав слики кои се празник за очите. Една влези, друга излези. Убави и згодни тетки со убави и разоткриени нозе влегуваа да пробаат некоја јебозовна штикла. Ај шо пробуваат пробуваат. Него со нозете и телото изведуваат убава класична еротика. Бедра, бутчиња, секси листови, убави стапала. Ја како манијак перверзно набљудувам, тие пробуваат и се смешкаат. Не сакајќи станав тестер за укус. Лесно им е на овие да купат парче за себе кое кошта околу 200 евра. Имаат спонзори кои паѓаат на нив. Би паднал  и јас признавам. Но премногу сум голем клошар да ги финансирам. А и кога не би бил, имам доволно мозок кој нема  да дозволи  жената од маж да ме претвори во пластична картица за резнување на сметки.
Наконтени у дизајн на Манго и Зара и  секси долен веш на Лиска тие се царици на бутиците.  На нивниот стил секако дека  оди штикла од Фиоранџело. Во еден момент во бутикот влегоа секси мама и симпатична  ќеркица.
Мамица имаше раскопчано тигресто палто каде во форма на тост беа стиснати две големи гради. Сукњичка до потпичњак, убава хулахопка и јебозовна штикла. Мамица реши да си ги одмори секси стапалцата во нешто ново. Пробува, се вртка се тртка. Бедрата сакаат да излезат од тесниот фустан но не можат. Сака нешто да ми излезе и мене ама исто така, не иде. Со мамица и една убава дадичка. 20-25 годинки, убаво дотерана го возеше стилот на префинетата госпоѓа. Џабе дадичка е убава. Ја а и многу други би ја плеснале теткицава која со својот Алфа женски стил ја фрлаше својата ќерка во подредена улога. Тешко на малата. Со таква секси-мама која гази се пред себе дечко неможе да си најде. А и ако си најде, дечково тешко ќе ја контролира пумпата на заводливиот од на мама. Искрено кажано и ја би да ја имам малата за девојка. Ама само заради мајка и :)
Излегуваќи од комплексот во еден контејнер здогледав фрлена венчаница. Венчаница и едно цвеќе на асфалтот. Ах да ти ебам свекривите, не можат да ги затнат своите муцки погани. Нивните животи ги средија па ај и туѓиве да ги средат. Се што тие  не биле во животот треба да е некој друг. Грешките од својот живот ќе ги оправаат преку своите деца. Сигурно чеизот на малата  не бил адекватен на пригодата. Нели,  свекривата еднаш синчето го  жени, а кога синот се жени тоа е голема шанса да излезат (не)квалитетите на бабата. Ај барем да е некоја ко онаа од горниот пример. И да се обидеш да замолчиш. Пред нив и ќерките молчат не па снаите. Не би можеле тие да се миксаат у нормален свет. Тешки аутсајдери. Бабата главна, невестата со слаби нерви а синчето муле. Венчаницата у контејнер. Жалосно за гледање, тешко за живење.
И сега се поставува главното прашање. Сакаме баба пробисвет да ни се фрцка со газот по дома или некоја искомплексирана сељанка која ќе квачи бубрези наместо муда? Ма се едно драги мои. Нека биде подеднакво мајка и на едниот и другиот.

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s