Чарли Шин не пие Џин

Не ми го дирајте чоекот. Тоа е еден од моите позотивни идоли. Човекот кој држи говори од кои најблиските му се запрепастуваат, човекот по кој се наречени соби во стриптиз бaровите. Човекот кој јавно призна дека нема никад да откаже од проститутките.  Ги љуби курвите и пороците. Тоа Чарли Шин. Еден и единствен. Неодамна го исклучи и својот профил на Твитер без никаква најава. Исчезна, се повлече во својот налудничав свет. Во оној свет на халуцинации каде  живите луѓе ги гледа како  мртви.
Деновиве некаде прочитав дека Чарли имал пак проблем со дрогата. А дали некогаш немал? Типот кој троши по 200о долари неделно за разни стимуланси и дава 25 000 долари дневно на својата омилена ескорт дама. Ја отплаќам стан на кредит и  на легалните лихварски куќи им должам отрилика колку шо Чарли дава за еден дневен кур-ќејф. Еби му мајката. Му се може. Има. А веројатно и животот му е до јаја скурцан па ова се последни будалаштани поради кои не би си свирнал  метак у чело. Некад е воздухот тежок за дишење а живеачката напорна. Чарли мора да побегне во светот на Алиса и чудата. Таму сигурно би бил посреќен. Издржи Чарли. Ја имаш мојата подршка……Некој ќе рече Чарли е луд. Јас отворено прашувам. Кој е денес нормален и што е репер за нормално?
Можеби е нормален оној наш гастербајтер кој си ја искасапи  бившата жена со  кујнски нож по лицето. Не можел сељакот да се помири со крајот на врската па решил да го нагрди убавиот лик на жената со цел во иднина да не може да си најде свој адекватен партнер. Кој ликсур!!! Штета што законите се гомна. Може лингуров да одлежи и 10 години затвор но  тоа нема никад да ја надокнади штетата на девојкава. А нели, затворската казна треба да претставува нужно зло со кое државата законски се одмаздува за друго сторено зло. Јас мислам дека одмаздата за ваков случај на психопати треба да ја спроведе жртвата а не државата. Еден р’ѓав  подрумски нож и сецкај по суратот на психопатот. Тогаш би биле работите квит, а дегенот би можел во затвор. Искасапен ко бившата му жена. За третманот на неговиот чмар ќе се погрижат други батки. Кој го ебе шо има статус на  гастербајтер. Кога ќе се врати во родната  грутка има да биде стар и ќе  го сврби газот.
А гастербајтерите знаат понекогаш дебело да откачат. Шо се за нив 5 долари за у плико кога идат по роднини кога тие имаат по ТУ Милионс ин да Бенк. Како беше онаа форана нивна? Пратив 5 долари за матурантот а ќе пратев и за матурантката само го залепив пликото. Ај другата година.  На овие не им помага ни егзорцизам ни ѓавол да ги шиба. Поп не би се нафатил муда да квачи со вакви стиснати цепидлаки.
Во сојузната држава Илионис една наша фајтерка-гастербајтерка си  го искасапила роденото  7 годишно дете и детето на нејзината пријателка. Децава биле немирни, скокале по креветот а дрољава решила да им праи егзорцизам. Со 150 убоди со нож го вадела лукавиот од детските тела. Од лукавиот ни трага ни глас. Згаснаа два детски животи наместо да згасне еден живот на психопат. Не бе нема правда. Сега е монструмот под лекарски третман. Ќе ја згрижуваат ќе ја пазат божем Мајка Тереза е. Како шо реков. Законоите во светов се гомна. Целиот свет е едно големо тркалезно лајно кое врти околу својата орбита и сонцето. Убаво праи Чарли Шин! Човекот реши да живее надвор од нашиот планетарен систем. Сигурно е таму поарно. Нека не се враќа ич наваму. Лукавиот ни шета по земјата…..

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s