Како да напишам порно расказ?

Веќе неколку дена стагнирам со пишување. На дневен ред беа усташи…четници, србомани и слични курци палци. Теми кои ме праат нервозен и  несреќен мора да признаам. А кога напливот на национализам ќе не удри нас балканците у глаа, ни еротиката ни порнографијата не можеме онака силно да ја отсликаме. Во најлош случај може глаата да пукне од некој блок или цигла. Во уште полош може инспирацијата да умре и да се остане без тема.
За расизам не сакам да пишувам пошто веднаш ќе ме стаат на тапет. А некои во оваа земја живеат од лепење етикети. Не сакам да им бидам предмет за праење дебати и  елаборати. Кој ги ебе.
Нека остане моја мала тајна фактот дека у боксот од   увек навијам за оној кој го млати црњата. Среќа се појавија браќата Кличко. Тие реметат црњи на велико. Ама тоа е друга тема. Не сакам да бидам расист ни под точка разно. Не би ми паднало на памет на црнец да му се обратам со жаргонот ,,МАЈМУНЕ ЕДЕН”. Веднаш мајмунот ќе го симнат на ниво на црнец а тоа е навреда за животните. Можеш мајмун да му речеш на црвено кожец, на белец, на жут, но никако на црнец. А зашто? Дали тоа значи дека црнците личат на мајмуни?? Тој шо ги постави тие стандарди за расизам уствари е најголем расист. Ама нема врска…..
Еве ќе пробам да се вратам на ведрите теми. Тестостеронот ми е инспирација а тој затајува кон мозокот кога ќе почнат  да не водат идеологии . И дркањето е лошо за инспирацијата. Поубаво е онака да собереш здрав материјал дури  да се запушат каналите. Лупај на лист хартија а после следи и  лупање  у кревет. Од лупање гајле нема. Куртоните се трошат а листот може да трпи. Но навистина…Како да напишам порно расказ? Можеби инспирација ќе ми биде учителката од 8 мо одделение на која прв пат го плеснав? Зашто да не….
Типката имаше скапа гардероба, се прскаше со јаки парфеми кои се ширеа низ ходниците со нејзиниот од. Тој септевмри ја забележав со бакарен исончан тен како се шета наоколу. Високи и мазни нозе, сукњичка до колена и града разголена. Косата црна, пуштена на едната страна во висина на рамениците. Од другата страна малку залижана и врзана со шнола. Вратот и беше убав и разголен а очите крупни и живи. Со нив го голташе светот а јас кутриот се давев и не знаев да излезам од таму. Дркаџија. Само што ми пораснаа влакна на ташаците почнаа некои чудни вибрации да ми се дешаваат кога оваа учителка ќе ја прекрстеше ногата пред мене. 45 минути, или у најдобар случај, блок-часеви, беа доволно време  да се собере материјал за да се затне лавабото у купатилото. Тоалетна хартија се трошеше на велико. Тоа е прв чекор кон следната фаза во животот. Трошење куртони.
Ја имав учителката пред себе а таа ми објаснуваше некои задачи по Геометрија. Застана над мене и со дланката се потпре на моите раменици. Ме опи нејзиниот мирис. Јас имав 15 години а таа можеби 30. Фетиш на постаро од увек. Ја свртев главата на десно и во висина на мојата усте дојде најгорното копче од нејзината бела кошула. Со заби го искинав а од внатре излегоа две бакарно извајани цицки. Беа премногу големи за разлика од првичниот впечаток. Вешто ги криеше а изненадувањето ме запали уште повеќе. Посакав да ја грабнам кога  изненадувачки ми стегна еден шамар. Не многу силен но доволно да ме одврати.
-Ти си курва- и реков и тргнав да излезам ,кога нејзините раце ја затворија подотворената врата и ме зграпчија со цела страст. Ми ги соблече бермудите, клекна пред мене и почна да ме работи. Ја гледав во убавата фаца и во големите извајани цицки. Таман сакав да и го закачам некој ми затропа на вратата во купатило.
-Ајде бе излагај…пола саат си внатре…….
Пуштив чешмата да тече, се облеков и излегов.
Ах…ништо од порно расказот, отиде по  цевките во Вардар. Учителката ми остана во фантазиите со зината уста и напучено пиче. Јас останав покус за едно ударање од нејзиното бело и тврдо газе. Јеби га….не секогаш излага како шо посакуваме…..Учителката ми кидна со тропањето на вратата.
Деновиве се пресели во мојата зграда. Има 15 тина години повеќе и изгледа уште поубаво. Зрелост во нејзиниот ебачки поглед и уште посигурен од  порано…..Можеби и тој расказ ќе го напишам набрзо…..Животот ни ги исполнува кога тогаш сите желби….Треба само силно да ги сакаме…..

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s