Педерите и Исус

Деновиве педириштата од Србија и од околните земји повторно ќе продефилираат со надрзанети чмарови по улиците на Белград и со свирчиња и балони ќе апелираат да ги сакаме и да ја прифатиме нивната шупачка љубов.
Јас не знам до кога овде на Балканот човеково право ќе се дефинира како кршење на други права а тоа е ширење на љубовта помеѓу луѓето како што дал бог и како што дала природата.
Кои се нивните барања?
Нивните барања се околината да им аплаудира на нивната извитоперена љубов, и да престанеме да ги дискриминираме заради сексуалната ориентација. Дискирминација поради сексуална ориентација можеш многу лесно да пријавиш. Се што треба е да бидеш педер и сите недостатоци на општеството да го протолкуваш како сексуална нетолеранција. Ах лесно им е на нив. Оди одбиј ги за работа, оди пријави го на суд заради нешто. Одма ќе зинат со газовите и ќе се жалат дека нив ги дискириминираат поради сексуалната ориентација.
Но кој може мене да ме принуди да ги прифатам нивните барања? Што е со моето право оваа работа да ја сметам за дегенеративна и за неприродна. Тоа е мој избор и мое право да го сметам како такво. Зошто педерите ја силуваат околината? За какво прифаќање зборуваат тие? Ако сакаат да се ебат у гс можат тоа комотно да го праат у нивната спална соба. Мене како поединец кој сака да воспитува деца во христијански дух воопшто не ме интересира со каков ФИ стандарт се прошируваат нивните чмарови. Го имате сето право да се ебавате и тоа е ваш  избор. Но го немате правото да ја силувате околината. Јас сум хетеросескуалец и сакам жени па сепак не сум излегол на улица и да барам права поради сето тоа.
Неколку дена пред ова дефиле од органзиторите на Pride се појави една фотографија на која синот божји е претставен како хомосексуалец. Ах да бевме арапи мајка ќе ви се плачеше. И треба за тоа го јадете дебело. Со кое право оваа минорна група се дрзна да ги тестира чувставата на милиони Христијани? Дали е ова акт кон остварување на нечии права?
Вашата борба допрва ќе почне да тоне. Со оваа последна слика си издигнавте уште поголеми ѕидови со околината и ќе станете мета на уште поголем отстрел. Јас искрено се надевам дека со првиот чекор што ќе го направите ќе ви се струполат циглите и бетонските блокови над главите. Од вас и вашата приказна веќе ни е дојдено преку тасе. Вие кои го нападнавте ликот на Исус не заслужувате ништо повеќе освен бетонски блок над главите. Дали ќе бодам прогласен за ХОМОФОБ не е битно. Јас јавно признавам дека сум хомофоб и дека не можам да ве третирам како ништо повеќе од лајно. Додека вашата љубов се чува во спалните тоа останува ваш делокруг и ваш избор. Дента кога решивте со половите органи да марширате по улиците и да го рекламирате вашиот начин на љубов веќе влегува во нашиот домен на живеење. Од тој ден вашите паради и тоа како се анти -христијански и  затоа секој приврзаник на црквата вас ќе ве стави во кошот со разните прокламатори кои сакаат да ја урнат нашата вера. Заедно со лукавиот и лажните спасители…………

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

3 Responses to Педерите и Исус

 1. Dejan напиша:

  Каде е Српската Православна Црква да реагира на ова ?

  Или постојат само за да плукаат по Македонската Православна Црква и по нејзиното постоење ?

  Но не само СПЦ, туку и Католичката Црква, Протестантската Црква, Евангелистичката Црква и сите останати христијански цркви, каде се да реагираат на ова ?

  Или се презафатени со прикривање на свештениците педофили, со што претежно е зафатен Ватикан изминативе 2 години ?

  Како и да е, либерализмот е ментално растројство, како што опишува американскиот ултраконзервативец, писател и радио водител, 70 годишниот доктор Мајкл Севеџ (Michael Savage, http://www.michaelsavage.com/) во една од неговите истоимени книги (Liberalism is a mental disorder), па од тука сосема разбирливи се ваквите постапки на овие дегенерици.

  Севеџ вели дека либералите се луѓе кои едноставно не знаат како да се вклопат во секојдневното општество, па затоа се претставуваат себеси како поинакви, верувајќи дека така ќе успеат да издејствуваат мнозинството да ги засака токму бидејќи се поинакви, односно бидејќи не се со сите.

  Постапките на овие дегенерици во Србија се последица на фактот дека мнозинството во Србија едноставно одбива да ги засака овие дегенерици само затоа што се поинакви од мнозинството, овие дегенерици не придонеле на никаков начин за подобриот живот на српскиот народ, па затоа српскиот народ воопшто не им должи ниту љубов ниту разбирање кон нивните дегенски постапки.

  А кога сме кај злоупотребувањето на Исус за пропагандистички цели, овие српски дегенерици не се ниту првите, ниту ќе бидат последните кои ги користат религиските личности и симболи за своја пропагандистичка промоција.

  На крајот на краиштата, и нацистите се обидувале да создадат религија во која го промовирале Адолф Хитлер како син Божји наместо Исус Христос, или барем како брат или како син на Исус Христос, па гледаме како завршија нацистите и нивните следбеници.

  На кристално ист начин ќе завршат и денешните фашисти, неофашисти, нацисти, неонацисти и нивните следбеници, а на кристално ист начин ќе завршат и денешните дегенерици кои не придонеле на никаков начин за општеството, освен што сакаат да му бидат товар на самото општество кое секојдневно го тероризираат за да ги засака бидејќи не се со сите.

 2. Исусов! напиша:

  Друже, ќе зборувам искрено, колку и да ти изгледа ова сурово..
  Јас сум Христијанин, кој го следи патот на Исус, според Библијата, не според она што некој друг ми кажува. Е сеа, и јас сум против хомосексуалноста како појава во човештвото.. И јас сум за тоа дека Бог ги создал луѓето како маж и жена, а не како Адам и другарчето.. Бракот е СВЕТА институција, помеѓу МАЖ И ЖЕНА! Со се ова се сложувам..
  Но те замолувам, ако навистина си Христов, зашто се нарекуваш со Неговото име, те молам преслушај се како звучиш.. Пцуеш, вулгаризам и навредливи зборови..
  Кога последно проверив, Исус никого не навреди, иако го пцуеја, плукаа, тепаа, бркаа и навредуваа. Немој да мислиш дека во времето кога Исус беше во тело, немало вакви работи, извитоперување на човечката сексуалност.. Имало и пред тоа, само отвори Библија.. Само те охрабрувам, ако навистина си Христијанин, наместо да пцуеш по форуми и блогови, почни да се молиш за хомосексуалците.. Само така ќе се сменат работите. Тоа е Христовиот начин. Кога нешто не беше во ред со некого, Исус не го пцуеше и вреѓаше, туку се молеше.. Дури кога го распнаа рече: Татко прости им, не знаат што прават..
  Поздрав, се надевам дека не ме сфати погрешно..

  • komitamkd напиша:

   Благодарам за убавиот коментар….сепак знам што чувам во умот…..си дозволувам јазикот да ми биде вулгарен на вака вулгарно опкружување…Не верувам дека можам да ги надминам овие лоши стандарди околу мене 🙂 Поздрав и секое добро пријателче

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s