Љунферот на Мони како жртва на едно промашено време

Малата Мони на своите другарици фино лепо им објасни колку силно ја болело кога прв пат го примила и и пукнал љунферот. Вриснала ,писнала ама не заплакала. Јеби га. Имала шминка на лицето и не сакала така умацана да ја заврши својата прва секс авантура. Мони е лицето на објективот во името на многу млади тинејџерки на кои фрфулките почнуваат да им горат се порано и порано. Дали е до америчките батаци или е до опкружувањето не знам. Се што знам дека овие мали куклички се огледуваат на своите родители, на своите другарици и на ТВ хероите кои им ги сервираат ТВ станиците со нивната евтина и необразовна програма. Сонот се распламтува во таканаречените тинејџерски серии каде малите пичонки живеат во хациенди, пијат коктели у џакузи заедно со некој тајкун и добиваат скапи подароци од некој директор кој оделото не го соблекува дури ни дома кога спие.
Тоа е сонот на девојчињата. Пукнатиот љунфер на Мони е само еден мал производ од цела таа дегенерија. Со ваква младина многу брзо ќе стигнеме во Европска Унија. Нема да ни треба компромис за името. Само повеќе фукари, хомосексуалци и ШКЉ човечки стандарди. Педери да увезуваме од соседите нема потреба. Ги има кај нас на претек.
Некогаш првите љунфери се пукаа на матурските вечери. Денес тие рокаат на полуматура. Трендот ми ветува дека за неколку години истите нема ни да се формираат убаво. Ќе се кинат  и орално 🙂
Сите го знаат оној виц со називот на пичката според годините. Па таа од 12 до 18 години ја викаат Мони, од 18 до 36 се вика Моника а над 36 станува армоника.
Настанот со Мони е толку многу симболичен. Таа има само 15 години.
Главен проблем со напалените хормони кај пубертетликиве е нивната  возраст.
Со 14-15 години не можат да најдат врсник за онадење затоа што на врсниците уште не им пораснале влакна на ташаците.  Со нивните врсници можат да заглават на обичен петинг или улично кажано драпање ташаци. Во тој случај страста кај малечката се разгорува а малечкиот ќе се има проблеми во пределот на препоните. Потоа секој по патот дома. Мони ќе се гали  а другарчето ќе дрка. Тоа е добро ако остане на галење и цицање и  ако чинот на пенетрација се одложи за некоја година.
Но апстиненцијата од блуд  во друштво каде престижот е главен е тешко остварливо. Потребно е да рокне само првиот химен  и исповедта на Мони, или слична на Мони да ги фрли во искушение симпатизерките на сефте начнатите. Фраерките во друштвото кои добиле неколку грама месо во меѓуножјето стануваат идоли на оние ,,затуцаните” По некое време затуцани нема. Сите се истуцани,  Се е отидено у курац. Некогаш курвите ги покажуваа со прст, денес со прст ги покажуваат оние кои закасниле со ,,онаа” работа.
Во нашето ебано опкружување достапни се порно сајтовите, достапни се шпанските мушички и афродизијаците. Достапни се сексуалните помагала и целата таа ебачка индустрија. Недостапна е само сексуалната едукација. До кога нашиот образовен систем ќе ја игнорира потребата од сексуално воспитување на децата? До кога ќе се игнорира сето тоа што се случува? Децава одамна не веруваат во бајките дека нив на свет ги донел штркот.  Денес малишаните се растураат на велико , а богами и децата  раѓаат деца! Они разговараат за пози 69, за doggy stile , дубоко грло ,tits job и слични акробации.
Помина времето на влечење по бекенбарди и  делење воспитни пред табла. Денес децава се влечат за танги и делат соби од спалните на родителите. Денес љубопитните имаат свои нови херои. На почетокот е Мони а потоа Роко Сифреди и Џена Џејмисон.
На сите им е позната онаа парола од пред 10-15 години . Еби учење, учи ебење.
Паролата очигледно била послушана. Денес дипломирани по ова прашање колку и да сакаш…

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

44 Responses to Љунферот на Мони како жртва на едно промашено време

 1. Vil Ve (@SinapsaPalomar) напиша:

  Браво!!! Штета што статијава нема да допре до оние за кои е наменета,но секоја чест за горекажаното.

 2. raadmilaa напиша:

  Ти го пишуваш.А замисли да го живееш 😛

 3. Anonimen напиша:

  Се е океј ова што е напишано, навистина не е во ред на 14-15 години да се губи невиноста, но си требал/а да ги мешаш хомосексуалците во ова. http://www.youtube.com/watch?v=LYMjXucTFaM

 4. Mi напиша:

  a verojatno mnogu podobro bi bilo da se pazi malku i na stilot na izrazuvanje. Mozebi toa bi imalo pogolem efekt za educiranje i kultiviranje na mladite?

  • komitamkd напиша:

   Не сум педагог Ми, сепак не мислам дека вокабуларот ми е повулгарен од општеството:) Нели?

   • Mi напиша:

    Па не знам, ако ние го сочинуваме општеството, тогаш тоа е такво поради нас. Искрено поради стилот и не го дочитав текстот, но стилот е најмал проблем, она на што сакав да укажам е проблемот од ваквиот начин на размислување. Нели говорот (пишан или изговорен) е само материјализација на мислата. Па сега, сами да процениме дали треба општеството да ни е вулгарно.

   • komitamkd напиша:

    твој избор…имаш право на тоа….Мое право е исто така како ќе се изразувам…..нели? Поздрав

   • komitamkd напиша:

    твој избор…имаш право на тоа….Мое право е исто така како ќе се изразувам…..нели? Тие цензури на говор беа актуелни во некои други времиња….Мислам дека воопшто не сум вулгарен во однос на она што го елаборирам…..поздрав

  • Јебо Факич напиша:

   иначе горе десно во ќошот пишува: Без Цензура…..+18…Блогот на Кристијан Македонски(Пума)

 5. pletenka напиша:

  Секоја чест за авторот, јасно прикажана реалност!

 6. defacto напиша:

  ti se lecat komplexi a ?

 7. Niki напиша:

  za zal ova e realnosta…..nema ni 20 godini a veke ima nad 10 seks partneri….

 8. stojna напиша:

  Се’ ова ок, ама може малку да се описмените во однос на интерпункциja.

 9. Iva напиша:

  I Like It 😀
  Poz te citkam redovno!! So vulgarnosti za vulgarnite stvari! 😉

 10. Хобс напиша:

  Наредново не го кажувам на лош начин, туку напротив:

  Разбирам дека анонимноста ти дозволува да бидеш малку поотворен и поискрен отколку што би бил во реалност, но не мора да го злоупотребуваш тоа. Текстот ти беше искрен, реален и отприлика добро напишан.

  Веројатно ќе допре до некој и ќе предизвика негативни коментари, или (како што се нарекуваат денес) хејтерски коментари, што се доказ дека некој се пронашол и навредил.

  И не дека ќе ти значи нешто, но бев внесен се додека не ја сретнав вулгарноста и хомофобичните коментари за педерите (кои не ги разбрав, но ќе претпоставам дека се негативни).

  Во секој случај, твој блог и твои одлуки. Но, запомни, пишуваш за некого. За тие што редовно те читаат и кои ти ставиле “Like” и те рекламираат. Викаш дека со вакви незрели одлуки и со ваков народ никогаш нема да стигнеме до Европска Унија, па не биди еден од нив туку пробај да им помогнеш.

  Поздрав!

 11. аасдефг напиша:

  Со ваков текст брзо ќе стигнеме во Европска Унија… -.-

 12. Kumba напиша:

  Car si chovecheeeeee!!!

 13. Ego напиша:

  Не си паметен колку што сакаш да си.

 14. Kocho напиша:

  Vo deneshen svet seto toa e normalno. Normalno zatoa sto vekje kade i da e mnozinstvoto tamu ke bidat i site drugi. Umre erata na buntovnici koj se borea za ona sto e dobro. Tie sto diktiraat se onie koj se krivi. Krivi zasto im davaat sloboda na drugi sto se krajno nevospitani I tie lugje gi zabole dali nasite deca ke go primat toa na los ili dobar nacin. Nemoze sekoe dete da si odluci samoto sebesi pomegju ona sto e dobro ili loso a i pak roditelite koj mislat deka imaat mnogu vlijanie vrz svoite deca zgreshile zatoa sto vlijanieto na nadvoresniot svet e pogolemo. I da gi cuvame doma nasite deca, da ne im davame da gledaat televizija i da gi zatvorime ne go biva toa. Jas ziveam nadvor od mk i gledam razni chuda. Lugje koj nemaat vekje za sto da ziveat pa odbrale po pat na zivot koj ke mi izvinete ali batka podobro zaraboti si za pishtol i ubi se zaso uste toa fali mladinata da go vide. Na krajot vi garantiram. Nekoj den ke se poglednat u ogledalo i ke si rechat sebesi. Sto imam ja pridoneseno na ovoj svet. Sto sum stvoril za sebe ili pak da veruvam vo nesto i da se boram za da pridonesam. Nisto. Nisto. “Zasto po toj pat trgnav.. trebase da gi poslusam tie koj se grizea za mene najvekje a pak sega e kasno” Sega treba da go ziveat zivotot so memorii od nekogas “cool” rabotite sto gi napraile a na kraj ke bidat samo koshmar za niv do kraj na zivot.. Na kraj tazno e ova zatoa sto 70-80% od nasite deca bash vaka ke zavrshat i nie nemozeme NISTO da napraeme osven da zapalime svekja vo crkva za srekja, zdravje i da se molime. Da im go ebam sistemot sto go kreirale za nas. I posle lugje ke rechat da ne pcueme koga se izrazuvame. Ma da idete site u pichku mater sto mislete deka so zborovi ke se promeni nesto. Ne mi e gajle za onie sto ke se sprotistavat na ova so go imam napisano poso ova e moe mislenje od mnogute pokvareni nesta sto gi imam videno. Pa ako treba da goram vo pekolot nekoj den. vi garantiram ke go zgasnam toj ogan so mochka i ke mu se smeam na gjavolot!

 15. Милена напиша:

  Се сложувам со неколку точки во овој текст, дека треба повеке родителите да ги едуцираат децата, дека треба на училиште да има некаков вид на сексуално образование, меѓутоа никако неможам да се сложам со начинот и степенот на вулгаризам кој е употребен во овој текст. Сакам да го прашам и го прашувам писателот во кој век живее. Да не случајно има заглавено некаде помеѓу камено и железно доба. Се ова горе наведеното можеше на друг начин да се напише. Ако ти и се чудиш на паметот на Мони која има 15 години јас ти се чудам тебе што сигурно имаш 30 и кусур. Еден ден и ти треба да стане родител ако и веке не си на некое дете како Мони па можеш со истиот вокабулар и да го воспитуваш, сигурно тогаш многу ке се гордее со тоа каков татко има.

 16. Јебо Факич напиша:

  За сите дегени кои го вреѓаат дечково кој најискрено и најреално го опишал општеството во кое живееме:
  1. Сите што ги бранат педерите мора да се педери и самите. Нема друго.
  2. Глеам некои се навредени што се пронаоѓаат самите во текстов. Едно да ви кажам, после ебење нема каење. Така да нема потреба од јадење гомна за каков бил текстот или незнам што…
  3. На кого не му се допаѓа текстов нека не го чита.
  4. Глеам на некој му сметале вулгарности. Па добро бе матер ви ебам ваша! Ко прв пат некој да опцул пред вас! Ко да пцуењето и кажувањето вулгарности се пострашни од дупењето на малолетнички? Дај не ми глумете многу и гледајте да си ги воспитате децата.

  Комита, закон си царе! Само продолжи со реалното отсликување на општеството во кое живееме. Сите на кои им пречи реалноста еден ден мора да се преиспитаат со самите себе. Еден ден и тие ќе имаат свои малолетни ќерки кои ќе треба да ги пазат од се и сешто. (или можеби кур ќе ги боли за тоа)

  • komitamkd напиша:

   Крв си бате 🙂 Поздрав

  • anonimen напиша:

   Kade trcas makedonce vo evropska so vakvi zaostanati balkanski stereotipi? Mislam na prvata tochka.Jas sum strejt polnoletna zena, po nieden segment “peder” kako sto me narece.

   • Јебо Факич напиша:

    До anonimen кој изглеа е некој транвестит и сличните на него: Идете лечете се на психијатрија, не го трујте општеството!

   • Anonimen напиша:

    Kako sto pisav i vo porakata pogore, jas sum strejt polnoletna zena, rodena kako zena i izrasnav vo zena, svesna za sebe, koja gi pocituva i socuvstvuva so gej populacijata vo svetot.

  • Хобс напиша:

   Во мојот случај, првата точка ти е прилично точна.
   Генерално, не е така. И самиот знаеш дека бранење на геј популацијата не значи дека си геј. Можеш да напишеш и кажеш што сакаш со цел да навредиш некого (или мене), ама не верувам дека си толку глуп да го веруваш тоа.

   Јебо, ќе пораснеш еден ден и ќе си се насмееш на незрелоста што толку гордо си ја рекламирал во младоста.

   Ти ако си непријателски настроен спрема сите и ако мислиш дека една критика или еден не целосно позитивен коментар е одма вреѓање, кај планираш да стигнеш? Еден ден некој ќе ти даде совет или ќе те искритикува и ќе го тепаш?

   Толку од мене. Претпоставувам ќе добијам некоја јака навреда сега.

   • komitamkd напиша:

    Хобс , многу коментари се кренаа за педерите…спомнати беа како мала дигресија во контекст на девијантноста….Не ми сметаат воопшто да си се прцаат…нивен избор. Она што ме иритира во цела таа прикаска е барањето на некои си права. Па јас сум хетеросексуалец па пак немам секакви права во оваа земја. Што треба сега да се повикувам дека сум жртва на некој што има различна сексуална ориентација? Не. И јас се борам со сопките на општеството, премногу е цинично и долно некој да бара паради на педери низ град и ние тука да им аплаудираме како они би се осеќале PRIDE…Се е тоа бе бате само пералница на пари …црпење средства од европските фондови..а знаејчи го газот лаком на некои луѓе и педери ќе станат само до буџетот евроспки да можат да мириснат. Јеби га..тоа влага во извештајот на државата и тука ке не клукаат…да ги сакаме и да им аплаудираме на педерасријата која ја рекламираат….

   • Хобс напиша:

    @komitamkd се надевам дека ќе го прочиташ коментаров.

    Верувал или не, без разлика на тоа кој сум, што сум или каков сум, не обрнувам внимание на тие политики и концептот на геј-паради или паради на гордоста не го разбирам и никогаш не би отишол на една поради тоа што не верувам дека има потреба да се парадира и да се рекламира нешто. Приказната за права е друга тема, но не е битно.

    Имаш добар блог и интересни работи пишуваш, па не сакав сега поради еден мал коментар да престанам да читам што пишуваш (не со цел да те бојкотирам, туку бидејќи можеби не сакаш одредена група на луѓе да ти го посетуваат блогот бидејќи ти се одбивни. Но, сепак, ти избираш што сакаш да напишеш и во никој случај нема сега да ти викам “Еј, не пишувај ова, јас еве навреден сум.” или “Престани да пишуваш вака, оти не те читам веќе.” Хаха.

    Во секој случај, прочитав/слушнав тоа што сакав. За мене и “Не ми сметаат воопшто да си се прцаат…нивен избор.” е доволно, нема потреба од паради и слично. Толку од мене. Продолжи понатаму и со среќа!

    Инаку, да расчистам малку за мислењто за Моника. Тоа што го напиша не е лага, и тоа никогаш не ми беше проблемот. Доволно е да ја спомнеш пред група луѓе за да сфатиш дека всушност, благодарение на нејзината одлука да се рекламира, се зборуваат полоши работи за неа од тоа што го имаш напишано. (:

    Поздрав!

   • komitamkd напиша:

    Поздрав и до тебе…….

  • Motherfuckher напиша:

   Убаво си пиша.
   Кој се вреѓа од ова, нека се самоубија. Има и такви дегени шо се пронаоѓаат.
   Комита друже легенда си.
   Поздрав!

 17. Caca напиша:

  Секоја чест за недостатокот на лицемерие од реченица до реченица се е вистина, и можеби ваквиот агресивен пристап е единствениот wake up call. Но имај на памет дека оние кои ќе се пронајдат во текстот може да не го сфатат истиот и да почнат да размислуваат во сосема погрешна насока

 18. madafaker напиша:

  saka da se ebe neka se ebe ama za ova car si jako napisano 😀

 19. radmilaa напиша:

  “… таа од 12 до 18 години ја викаат Мони, од 18 до 36 се вика Моника а над 36 станува армоника…“
  Да ги редефинираш граничните вредности…,по можност,нема суштински да смени многу а ќе добие на шарм.

 20. iloveyou напиша:

  samo edno sakam da kazam ..
  Do koga kje se mesate vo tugi zivoti i do koga kje se pravite deka ste sveci? Vasiot zivot ne ste go poglednale a go komentirate zivotot na drugite ..

 21. Jana напиша:

  Posle komentarive se osekam kako ” komarec vo nudisticki kamp i neznam od kade da pocnam”.
  Statiive se napisani isklucivo za vozrasni koi gi pominale vo zivotot site “vulgarnosti” koj poveke koj pomalku. Ima li nesto povulgarno koga na vasite deca ke im ja pustite ” Ifet “, koja obozava 2 penisa vo isto vreme, i koja uziva vo celoto bogastvo na smetka na nejzinata ” vagina “?
  Ne treba da se kritikuva so kakvi frazi se sluzel tuku sto sakal pisatelot da kaze so napisanoto i kakva poraka da prenese, a patem porakata e mnogu silna, za da se vozbudam na dva tri zbora “vulgarni “!i koga ke procitam komentar od tipot ……”lele pazi na zborovite”, ” lele mnogu si vulgaren”……., a ne vie vulgarno koga ve pleskaat po gazinjata, i koga ke vi sepkaat ” vulgarni zborovi na uvce”, za vreme na vodenjeto ljubov?

  Sakate da kazete deka koga ke se “opnete” so deckoto/devojkata, gi koristite frazite ” vodevme ljubov” ili “stavimi mi go tvojot penis vo mojata vagina”. I ako ne ste dorasnati za vakvi zborovi i vakvi statii odete i citajte razvigorce.

  I za kraj, ne vie sram da go pravite toa i da go stavate vo usta, a sram vie da go citate?!Se ponasate kako mali decinja sto gi pokrivaat ocinjata koga na televija ke vidat kako dvajca se ” lapaat “!

  Komitamkd tekstot e odlicen, i porakata e silna megutoa sekogas zavrsuva kaj pogresni luge! 🙂
  I temolam addni gi vo tvojot vokabular penisot i vaginata za da ne im gi razbudis neostvarenite seksulani fantazii i fetisi na lugevo ” posteni “, pa da zabegaat nadvor od temeta.:)

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s