Чак и Клинт не се наши синдикалци

Откако Клинт Иствуд му се накурчи на Обама, и си напраи монолог со празната столица од која не доби одговор, валканиот Хари доби свој сојузник во ликот на Чак Норис. А пошо Чак Норис може да одмати јајце а Клинт со 5 куршуми испуцава 15 истрели, овој црниов комедијант треба добро  да се замисли и тоа како околу исходот на наредните претседнички избори.
Џабе Барак му порача на Клинт дека столицата е зафатена. Се се плашам дека таа суштински ќе биде зафатена ако на нејзе седне Чак. Клинт е лабав тип, со него и може малку шалатантски да ја тера , али со Чак сигурно не би се нафатил тикви да сади.
Се прашувам шо ли ќе беше ако Клинт и Чак   беа лидери на нашите гранкови синдикати? Ај тие шо си немаат абер да зуцнат за поскапувањатана цените  туку пикнати се во глувчешка дупка и молат бога да не им налета некој самостоен новинар со две три искрени прашања.
Каде сте бе батиња?
Французине, Германцине и останатите Европејци вилици кршат за еден укинат бонус, гилотини се острат за еден отпуштен работник. Нашиве водачи на синдикатот веќе 20 години се некои машносани и упицани подлизурковци на кои секогаш добро им оди социјалниот дијалог .
А додека дијалогот оди добро, народот се дави у долгови и сиромаштија, банките се озаконети лихвари, па кожите  под лихва наместо кај  некои тетовирани и келави  бараби, ќе  ги оставаме кај некои школувани преваранти по банкарските шалтери.
Бензинот поскапува, евтина струја нема, а зејтинот доби поголема вредност и од нафтата. Супер е тоа. Народов повеќе ќе пешачи  наместо да вози ауто а со тоа и автоматски  помалку ќе набива холестерол во крвта. Мишката  и да замириса по малце  не е страшно. Ќе се бањаме еднаш неделно а правосмукалките ќе брмчат после полноќ. Куќниот ред веќе не важи. Него го креира ЕВН.
Што ли ќе се случеше доколку  Клинт и Чак со парола АМАН   се појавеа пред регулаторната комисија?
Во тој случај ситуацијата ќе беше поинаква. Наместо на народот, АМАН ќе им беше на оние дерикожи австриски на кои можам да им заблагодарам само за една работа. Во последно време повторно се враќаат романтичните душички во Македонија. Наместо под некоја флуоресцентна црвена неонка, се ебааме на свеќи. Кожата тогаш добива сексуљав тен а благата топлина од тивкиот оган ги отвара борите од каде излегуваат мирисите на љубовта. Наталитет сигурно ќе порасне а секако и шверцерите на куртони добро ќе се офајдат.
Јебеш текст напишан од удрена и неприпитомена  будала. Нити Чак нити Клинт ќе ни ги исправат кривите дрини ако сами не ги испраиме.
Кога Ѓорѓи Чековски го залупа оној црн мајмун шо настапуваше за украински Черкаси, во дуелот против МЗТ Скопје, повторно на сцена се појавија дежурните душегрижници. Токму оние на кој кур не им чуе за ништо околу нив, сега се згнаа да го нападнат човекот кој во својата сала истепа некое напалено црнчиште кое многу лагано делеше лактови на нашите помлади кошаркари. Јеби га. Други гајлиња немаме, па ќе се замараме со тоа зашто Ѓоле делеше тупаници, како не нарекол Бора и дали навистина Попов ќе настапува со бугарски пасош во Англија.
Ах мори мајко. Оној Мерлин Менсон вадеше ребра за да може да си го издудла стапот. Ја би извадил две за да си ја пикнам глаата у шупак и ништо да не гледам…

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s