Да му го пушите на Богдан!

Оваа тема е веќе спомната. Другар ми Атанас фино лепо им ја истеслачи мамицата на оние егзебиционисти и онанисти(овде) кои со канта поликолор фрлија на споменикот на Тодор Александров, во Кисела Вода. Извини Тане, но морам брат да им се изнаебам на сортата србоманска  на овие дркаџии кои патем јавно ги чекам да ми се обратат по повод нивниот ,,херојски” подвиг, и фино лепо да им објаснам кој ни  ја ебаваше мамицата   последниве 50 години!!! Сите наши херои се добри, но тие што сечеле шумадиски глави не чинат. Тие се Бугари, тие се македонски крвници. Made in Belgrad history!!!
Јас не  знам која идеологија во животот ја имаат овие дегени, но не верувам дека во борбениот дух имаат отидено подалеку од нивниот јунак од стриповите Валтер кој со пушко-митраљез го брани  Сарајево. Е да. Можат слободно да дркаат на оние вечни партизани Жељко Самарџиќ и Бата Велимир Живоиновиќ. Немам ништо против некои личности од историјата, но имам и тоа како против кога некои ќорави и неписмени мајмуни  ќе почнат да ги вадат своите фрустрации над нашите историски херои.
Тодор за вас е Бугарин? Епа момци, што чекате. Трк на плоштад и фрлајте канти поликолор на Гоце, на Даме, на Ѓорче, на Самоил, на Кирил и Методиј и Климент Охридски. И овие ликови во Бугарија се слават како национални херои и Бугарија ги смета за дел од своето историско минато. Ако можете да фрлите боја на Тодор, не чекајте. Одете направете го тоа и со останатите.
Се си мислев дека српската чизма ќе ја тргнеме од врат кога конечно ќе направиме своја независна држава. Се си мислев дека ќе се обединиме и ќе расчистиме со крвниците од историјата. А наши крвници се учителите на овие деца напраени од бљуткава и београдска сперма. За нив се херои сите оние кои Белград ни ги даде како такви. Оние кои сечеа српски грклани и ги гонеа српските војски до Пирот и и Ниш не чинат. Тие се бугараши и заслужуваат канти поликолор по нивините лица.
Дали овие онанисти во својата шуплива глава, можат да ја разберат иделогијата ,,Македонија на Македонците”??? Епа суртуци, гарант некаде сте се воздигнале како пауни на оваа парола, ако сте воопшто Македонци и ако се сметате за патриоти, но оваа славна парола е излезена токму од човекот на кого фрливте беда и фрустрација.
Јас не знам како вашето херојство не го извадивте на некое друго место. Во земја каде се слават ликови на убијци на наши бранители од 2001, ликови на четници и удбаши кои се нарачатели на убиства и прогон над македоснки патриоти,  вие најдовте херојството да го покажувате над еден од најголемите македонски синови.
Вие си играте со оган момци. Ако ја почнеме вашата пакосна игра не знам колку глави од нашата историја треба да ги бутнеме од постаментите. Нив ги есапат само оној Угриновски и неговите баби и дедовци од левите сили на браварот .Тоа се херои само на мапетите. Но не момци. Нема да го видите тој филм. Секој лик од нашата историја каков ,таков е наш и неговото место е во Македонската историја. Некој заслужува помалку, некој повеќе. А ако почнете да читате, да ја отворите историјата, но не онаа која ви е сервирана, тогаш можеби и ќе се засрамите од овој ваш ретардиран гест. Тодор е великан, ранг на Гоце и Дамјан. Ако воопшто ова го направивте заради некоја ваша замисла дека штитите нечии македонски интереси покајте се во самите себе. Само се прашуваам дали  воопшто вашата дебела глава и може тоа да то направи……
Сега како за крај ќе цитирам еден наш новинар и уредник во ПЛУС ИНФО порталот, чичко Геро Ал Хатаб. Он како докажан македонски ,,патриот” си се избори за некој ред и на мојава страна….
,,Кој и да се сетил онака да го “украси” војводата Александров, како со мојата рака да го сторил таоа. Нека му се позлатат и раката и мислата”
Нели оваа изјава е кривично дело и нели е ова потикнување на расна и национална омраза??? Ако нешто не му е јасно на овој докажан изрод, може слободно да се врати на насловот на овој текст. И онака не му е прв пат да плука на својата земја и народ.
.Чест и храброст е девизата на нашите војводи!  Среќа наша хероите не зависат од ваков тип на амеби на кои чесностаи храброста им е само мисловна именка  туку од љубовта која ја носиме во срцата кон нив.

 

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

21 Responses to Да му го пушите на Богдан!

 1. violeta petkovska напиша:

  Bedni vo dusata,zavedeni od nivnite poltroni,dezorentirani vo prostorot i vremeto,mladi ,,no ne do opismeneti,Ne pouceni i vospitani od onie koi gi vospituvale,ne gi naucile da razlikuvaat sto e i koj e TODOR ALEKSANDROV od nekoj si Milosevic,Seselj i itn,,,Edinstveno za kogo gi naucile e TITO,vo kogo se kolnat i mislat deka e svetata figura koja go voskrenala nivniot zivot,im sozdal drzava,pa sega plukaat po ovaa,samostojna i so intrergritet,,Drzava koja ima svoja istorija i istoriski iminja,dostojni da se gordeeme so niv,Bednite dusi koi go negiraat i plikaat se samo greska na prirodata,sozdadeni da bidat so svitna kicma i pokorni na tugite prljavi i necesni igri,samo za svoj profit,slava,i vlast,,Kolku i da go ocrnuvate i frlate boja po spomenikot,toj e ziv vo nasite dusi,i spomenot za nego sekogas ke ne pravi gordi ,no samo za nas koi naucivme nesto za nasata istorija,i site nie koi ja sakame svojata drzava i koi sakame da napreduva so site svoi doblesti,bogatstvo od istoriski licnosti kako MAKEDONSKIOT KRAL ,TODOR ALEKSANDROV,,a meduzalni tipovi koi se poslusnici na na edna srbomanska i komunjarska ideologija,zavedeni od nivniot gnev,i da go rusat ugledot i cesta na eden cel narod,samo govori za bedni dusi koi ne im e mestoto megu nas,,,

  • prophercy напиша:

   ti nemas poima od makedonskata istorija za zal vistina e
   i tito bil makedonski porobuvac i toa kolku makedonci visele na besilka i umirale na goli otok zatoa sto sakale da ja branat i povratat egejska i pirinska makedonija
   toati e tito nash sto mnogu go falime
   namesto toa gi prati makedonskite partizani gore da si ja brani slovenija i da nakraj izgubi vo bitkata pomegju italija i jugoslavija

 2. komitamkd напиша:

  Кој и да се сетил онака да го “украси” војводата Александров, како со мојата рака да го сторил таоа. Нека му се позлатат и раката и мислата.(БРАНКО ГЕРОВСКИ) НЕ ЛИ Е ОВА ПОТИКНУВАЊЕ НА ВЕРСКА И НАЦИОНАЛНА НЕТРПЕЛИВОСТ???? МА не ме чуди ништо од овој изрод….

 3. Orce Taneski напиша:

  Kiko, mnogu prostor i vreme si potrosil za da objasnis nesto nekomu, komu mozokot ne mu raboti.Znaes blokiran e.Trebalo samo da im kazes da si frlat boja (samo ovoj pat crna) samite na sebe.Pa neli za bugarite site nie sme Bugari, pa i tie sto ja frlale bojata.Pa ovie nemaat kapacitet za mislenje, nekoj drug misli za niv.Kopuci.Pozdrav.

  • komitamkd напиша:

   Многу народ сме…уште да си ги плукаме хероите. И кај партизаните има ликови со сомнителен background но дебата за тоа нема. И не треба да има. Сите тие и припаѓаат на нашата историја. А целосно исправен или целосно негативен лик во историјата не постои. Знам само дека Александров долго време е сатанизиран и оцрнет како наш лик. Само и само поради фактот што ги набркал четниците од Македонија. А кој Македонец во СФРЈ смеел да слави еден ваков лик? најлесно, оцрни го и прогласи го за бугарин…..жалосно

 4. Прездолски напиша:

  “Ако некой кажува, дека не сум македонец – ке му го одрежам езика! Ако некой кажува, дека не сум българин – ке му я откина главата!” – Тодор Александров, кральот на Пирин

  • komitamkd напиша:

   Ако се знаат неговите заложби за Македонија, што е тука спорно??? Па 50 години бевте Југословени и Срби тоа не ви пречеше. Ама бар да работеа нешто за Македонија. Човеков ја сакал Обединета Македонија во своите граници, и не било ништо погрешно да се осеќа како што се осеќал кога користел патна исправа на Бугарија а работел за Македонија!

   • dzoksi напиша:

    eee shljamu bugarashki… nishto losho nema shto ja sakal makedonija ‘obedineta’ pod bugarija, taka pizdo tatarska? ti ke zborish za jugoslavija i makedonija, provincijalche smrdlivo? idi u bugarija pa probaj tamu bidi makedonec, kako vo jugoslavija. inache ok e shto todorof koristel tatarska patna isprava, i shto se osekjal kao bugar, ali ako denes makedonec ima tatarska tablica na kolata predavnik e, taka? komitlar, slobodno pushi mu go na todorof, ali zapamti deka tatarchinja mongoloidni kako vas nikogash nema da se slavat vo makedonija, i stalno ke ima kanta polikolor rezervivrana za gamad kao vas. 😉

   • komitamkd напиша:

    И Гоце Делчев користел бугарска патна исправа! А тие твоите србофилчиња се поарни шо не начукаа во СФРЈ со Вардарскиот дел..фрлајќи го другиот дел од Македонија.затварајќи ги големците како Шатев..Ченто…Измислувајчи ни нова азбука под политички а не научни мотиви…ај бе оди таму дркај на темпо не ми попувај многу и така религијата е далеку од тебе за да попуваш….

 5. Nikolaj Iliev напиша:

  Не е така братя мои Македончиня. Нема “патна изправа”, нема “бугарски пасоши”. Вие забравихте как продължава слогана на ВМРО и всички, които се борят за Независима Македония – “Македония на македонците – българи,сърби,гърци,албанци,власи,цигани и т.н.”. Не е грешно да кажеш, че Гоце, Даме и Яне са македонци, но когато кажеш, че те не са българи, ако можеха щяха да се завъртят в гроба…. Това е най-голямата белградска заслуга, те сложиха етикет ЛОШО на всичко българско. Така няма как да се получат нещата. Докато истината не излезе на яве Македония нищо хубаво не я чака…

  • komitamkd напиша:

   Пријателче, кој дел не ти е јасен? Ние и вие сме две посебни нации! Кој дел од оваа работа не можеш да го сфатиш? Живееш во 5 ти век? Па Англичани..Шкоти…Ирци…зборат ист јазик имаат исто писмо…но се три различни нации…тоа не е проблем да го сфатат горе на островот..ама овде на Балканот е и тоа како. Оди во Англија или во Европа и кажи дека ние се сметаме себе за Македонци ама вие тоа не го признавате……Ќе ви се чудат на умот……тоа е врв на сите фашизми ОБАЧЕ…

  • prophercy напиша:

   blagodaram sto gi falis makedoncite i taka treba barem si znaes deka bugarite se fake sranje
   a dali znaes deka bugarski patrioti ne postojat tuku toa se sve lugje sto go branat kriminalot i korupcijata sto profitiraat vo taa drzava

 6. Nikolaj Iliev напиша:

  Сега ще ти направя една забележка, приеми я като приятелска, защото наистина не те нападам. Замисли се, кой точно насади идеята, че българите са фашисти? Шотландците, ирландците и уелс приятелю не са добър пример. Защо според теб езикът на който говорят се казва АНГЛИЙСКИ, не британски? Защотото уелсците си имат собствен език cymru, шотландците lallans, ирландците gaeilge само че за толкова години в империята тези езици са почти забравени. По-добър пример е Германия и Австрия, но на вас от Белград ви е насадено, че ние сме црни бугари и нямаме нищо заедничко… Никой не е казал, че няма македонци – ти си македонец, македонската нация е факт. Само че тази нация е създадена на основата на българското население в Македония…

  • komitamkd напиша:

   Оди момче кажи му на Австриец дека е Германец па да видиш како ќе поминеш 🙂 како и да е…поздрав…секој има право на свое мислење, јас не сум срБски комунист па да те цензурирам……одиме напред…

   • Elena напиша:

    австийци-германци
    Дечко…дали знаеш как са искали да се викат австрийците и как не са им
    Провери в архивите на ОН -има специална резолюция по този въпрос …и ще останеш много изненадан от фактите…
    Също така има и резолюция за малцинствата в Гърция , правата им,размена на население,договори за репарации с Югославия /лично Тито е описан в резолюцията/, България,Турция ,Румъния и т.н… всичко това по повод продължилата след ІІ св.война вътрешна гражданска война в самата Гърция.
    Още по интересно е как Тито е преименувал вашата територия-има резолюция също…
    Всичко това в ОН или по точно ООН
    Позз

   • komitamkd напиша:

    Само ради името хубаво нема да се расправам со тебе Елена 🙂

 7. prophercy напиша:

  pozdrav do bugarinot

  balkanskiot poluostrov pred osmanskata imperija se vikase makedonski poluostrov a bugarija e 80% makedonsko naselenie koe bilo vo minatoto porobuvano od avstrijskoto carstvo i avstriskiot car ja sozdadel bugarskata drzava so ogromni pari
  vo nea sodrzat 80% makedonci,10% romanci,5% cigani i turci , 1% srbi i 4% avstrijci 😉

  nikoi neznael sto znaci bugarija a ne pak bugarska drzava vo otomanskata imperija
  toa ti e se fals kreacija na avstrijcite

  lazgovcite i onie koi nasilno zazimaat lesno ke izgubat

 8. marjan напиша:

  vie ste site za lecenje!

 9. VladeR напиша:

  Makedonische Zustände….
  И после бугари, срби, комуњари ни биле криви…. среќа шо македонциве сме секогаш у право!

 10. Хендо напиша:

  Секоја чест за текстов……не е спорен фактот дека мн македонски револуционери се пишувале како бугари за да земат патна исправа иста ситуација е денес со пасошиве… еве неколку параграфи за Александров…
  Кога е убиен Тодор Александров, најмногу се радувале Бугарите и Србите. Бугарите велеле: “Мртов, но употреблив“, Македонците, пак, велеле Македонија умре, а од странските дописници ќе биде забележан како македонски Робин Худ.

  Марија Коева, ќерка на Тодор Александров, тврди: “Навистина, мојот татко се откажа од потписот на Мајскиот манифест, бидејќи не сакаше ВМРО да се болшевизира и да биде партија, туку да си остане татковинска патриотска организација се додека Македонија не стане држава“.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s