Хрватски цицки us Полски хулигани

И така тоа бидува, едни се хипици, слободољубиви, а други се во вечна војна. Јелена и Викторија му покажаа на светот за каква слобода за бореле нашите дедовци. Цицки на сите страни, и тоа онакви, големи, селски со долга убава брадавица.
Министерството за култура на Република Хрватска најави санкции кон слободољубивите девојки поради нивното наводно непримерно однесување. Баш ме интересира дали Хрвативе, кои се пред влез на Европската Унија ќе ги санкионираа девојкиве ако ги извадеа своите цицки на некоја парада со педери и лезбејки. Не верувам. Тогаш би добиле укор од европјаните за сексуална нетолеранција. Тогаш зашто некој се запнал да го критикува и казнува она што е  во слободарскиот дух и дадено за пример како нас луѓето  не подредила природата. Таму видов некои Хрватски и Ирски навивачи цицнаа малку од цицињата на Јелена и Викторија. Е тоа  не е ок,тоа не било примерно. Попримерно е  педери по улици  да се фаќаат  за гас и да се трљаат за куровите. Тоа е ок. Тоа е европски.
Јас не видов на првенствово официјална маскота. Ако организаторот сеуште нема одлучено, додека не се распламтила фудбалската битка, мој предлог се Јелена и Викторија. Нека бидат нивните цицки симбол на сексуалната слобода и ориентација. Нека бидат тие цицки симбол на европско обединување. Баш поради фактот што под тие цицки застанаа Хрвати, Ирци, Полјаци…Она за што суштински се залагаше и Тото Котуњо, сега суштински се случува под градите на овие две членки на Хрватското ХДЗ.
И додека Јелена и Викторија прокламираат љубов, обединување, некои други батки живеат во посотојана војна со своите виртуелни, историски и сегашни непријатели. Полските и Украинските хулигани застанаа отворено против Европското првенство мобилизирајќи се во нацистички бригади кои отворено застанаа против европското заедништво.
Мене не ми е јасна ситуацијата Хитлер да добие свои присталици во земја каде што ги направи своите најголеми злосторнички подфати. На Полјаците мајка им се расплака од фирерот а денес овие се негови најголеми поборници и со неговата свастика и лик маршираат по улиците на Полска. Расиситичките животински извици се закана за црните и мултикултурни репрезентации на Франција, Холандија, па и на една Германија, чии предци и борци за чиста ариевска раса во гроб се превртуваат кога на Убер Алес речиси и никој во стројот не пее и не се држи за срцето. Отиде Европа у курац. Мароканци, Тунижани, Арапи и разно разни потомци на Банту и Зулу племиња се денес автохтони Европјани. Кога ќе ги ставиме на куп и присталиците на шупачката љубов, сликата за Европа станува комплетна. Јас не знам каква ќе биде постапката на еден Балотели ако од трибините летне банана или ако биде упатен некој мајмунски крик, но реакциите за Хрватските цициња беа одлични.
На натпреварот помеѓу Русија и Полска еден руски навивач го загуби својот живот во битките кои се водеа на улиците на Варшава. Русите тргнаа во традиционален марш кон стадионот во Варшава, нешто што ја симболизира Руската доминација во историјата над овој град, тоа ги налути нео-нацистите од Полска па овие со ножеви, со безбол палици и ланци удрија на современите партизани. Повторно Полска стана местото каде се судрија двете разединети идеологии. Партизанската и неонацистичката. А тек сме на почетокот. Ќе се замешаат ли и другите? Останува да видиме . Јас се надевам дека сепак навивачиве повеќе ќе се фаќаат за цицките одколку за ладните орудија.

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

2 Responses to Хрватски цицки us Полски хулигани

  1. Ime напиша:

    Министерството за култура на Хрватска ќе ги казнеле жените оти таму работеле и предизвикале срам за институцијата.
    Прочитај убаво пред да хејташ.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s