Вибратор у гс

Кога човек на балканот ќе си начука вибратор у шупакот, и притоа ќе заврши на операциона маса, не е проблемот што шупакот ќе му јаде конци и копчиња и што под вакум компресија ќе биде принуден да се породи иако  бил начнат  со вештачки пенис. Проблемот ќе биде најновиот извештај на Европската комисија кој ќе биде изготвен од строги поборници на човековите права и инсталирачи на стандарди за толеранција.
Тема на мубает не е, и не смее да биде овој мераклија на водоводен ФИ СТАНДАРД. Проблем е што луѓето на оваа работа се насмеале. А во Европа се оди со замрзнати чуства, со забранети емоции, и со цензуриран хумор. Во Европа се оди со раскинат гс, но со сошиена уста.
Педериве од Македонија и Грција, онака шупачки и пушачки си пратија топли поздрави од последната Геј парада која се одржа кај нашиот јужен сосед. Не знам дали преговарале за спорот, и дали договориле географска или сексуална одредница во името. Се прашувам дали името Хетеросексуална Република Македонија ќе ги налути пешкирите од Атина, или можеби ќе се согласат на овој компромис? Ете. Кога не можат политичарите, спорот нека го решат педерите. Ние пак ќе им го начукаме онака добрососедски  на комшиите  за инат. Ако се они декларирани педеришта, ние во името ќе си стаиме една придавка. Хетеросексуална Република Македонија. Само што тогаш нема да имаме проблем со Атина, туку со остатокот од цела Европа. Тогаш и ние како Црногорците ќе бидеме нетолерантни кон посебните сексуални групи  и ќе мора да измислиме придавка и на она Хетеросексуална.
Така полека лицемерните европски  ѓубриња ќе ни предложат име Хетеросексуална и Хомосексуална Република Македонија. На тој начин во скратена форма се доаѓа до име Х Х Македонија, што во иднина, во име на добрососедските односи може и да остане само ХХ.
Пред некој ден го гледав на А2 оној докажан сепаратист и крвник на Македонија чичко Ким Мехмети. Него баш го заболе што Македонците не го решиле спорот со Грција. За него биле битни Албанците и нивните желби. За чичко Ким, Албанците требале веќе еднаш за секогаш да кажат стоп и да не зависеле од желбите на Македонците. Но дали чичко Ким е свесен. колку пак ние Македонците  не тераат да зависиме од нивните желби?? Чичко Ким сака да водиме насилна и докажувачка политика. Ок. Но тогаш ќе почне да цимоли дека бил надгласан и мајоризиран. Дека немало дијалог. Да бидеме на чисто. Тој  и таквите ко него  никогаш не научија што е тоа дијалог. Тие се водат од диктати, уцени и систематски сепаратизам. Но според мене, не е проблемот кај чичко Ким. Проблемот е што сеуште кај дел од македонските медиуми ова злобно недоносено директорче добива простор да плука по Македонија и Македонците. Да бев на местото на Кабранов во најмала рака ќе му ја отворев излезната врата на овој кочијаш  и ќе му ја треснев за секогаш. Она што ми остави впечаток кај чичко Ким е дека му се тресат рацете и вилицата од нервоза кога ги вадеше своите ставови. Класична омраза и хистерија. Има лек и за таквите ко него но искрено кажано ме заболе и за неговата дијагноза и за терапијата која би му помогнала.
Ми докурчи бре луѓе да ги слушам овие кретени. Искрено, лек за мојата психа би било еднонеделна терапија по плажите во Бразил. Таму сега се бираат најсексипилните милфици. Не знам кој ја конструирал нивната става, кој го фрлил ли тенот на нивната бакарна кожа, и кој глинен вајар ги обликувал нивните бедра, нивните цицки и газови. Не ми е гајле!!!Јас ги обожувам…а зашто е тоа така видете ОВДЕ

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s