Сперматологија

Сперматозоидот е само несреќен продукт од некоја слепа љубов, швалеранција, заебанција и  не знам што…. И тој во најлош случај станува човек. Во подобра варијанта заглавува во некој куртон, во некој чмар или на некоја влажна марамица. Неретко и во желудникот на некоја ненаситна курождерка. Јас сум еден од оние несреќни примероци на сперматозоиди, и тој несреќен случај, еве сега сере нешто без врска на овој лист хартија. Да беше поинаку, немаше да бидат овие букви, напишани баш во овој редослед. Како и да е… Да им се плукнам на сите филозофи, писатели и тесктописци кои со своите редови, мисли, го овековечиле нивното несреќно постоење. Дел од нив јагленисуваат под земја, дел се веќе растенија а некои како мене, демек млади и надежни, допрва почнуваат да ги валкаат белите хартии. Прљави мисли на белиот лист.

Неретко скокав преку граница, блиску во соседството, на север. И требав на разведената и самохраната. Не дека нешто посебно ми значеше. Едноставно убаво ми ги цедеше ташаците, а од таму си заминував без психичко оптеретување дека морам пак да се вратам. Жена без комплекси, без никакви спреги, предодредена само добро да се изебе, хумано да ме потроши и да ме испрати на автобуската  со пријатна насмевка. Додека патував кон Скопје осеќав дека јајцата ми се мртви, а курот не ми стануваше со денови, дури ни по сабајле. Беше уметник во сексот и како и воопшто да не постоеше. Таква пизда не може да ти скурчи затоа што не ни почнала да постои во твојот живот. Се ебевме, се излежувавме, пушевме цигари и пиевме вино. Тешките муабети, длабоките навлегувања во нашите личности никогаш не се случија. Затоа и бевме тоа што сме. Пред неколку години дознав дека се премажила и од тогаш веќе не се слушаме. Да ти ебам гомнаријата… Тоа што не може ништо да го расипе, може љубовта. Ја жалев. Знаев дека нејзината совршена духовност ќе почне да се расипува. Ќе почне да пати, да очекува телефонски повик, да се секира каде оди маж и, кој го бара навечер додека таа спие, да паѓа во тешки емотивни заебанции, а само неколку месеци пред тоа била среќна и можела да живее без сето тоа. Убаво беше додека ја ебев, не и ветував ништо, а она што си го дававме беше совршено. Без ронка обврска. Како и да е. Никогаш не и се јавив од тогаш, ниту пак помислив на тоа. Сакав да останам доследен на нашата релација. Таа беше таква каква што е и таква ќе остане и на крај. Дали ќе биде среќна во иднина??? Ме боли кур!!! Изборот е нејзин.

Таа новогодишна вечер требаше за последен пат да прославиме со Марина. Со многу алкохол и многу ебење, да се убиеме од валкање по креветите во сите соби. Тоа не се случи. Седев во мојот дом, пиев и ги слушав хистеричните напади на радост на разулавената маса која паѓаше во транс поради некој идиотски танц на стрелките на часовникот. Доаѓа нова година… Преку кур… Излегов така нацврцан да се шлаам по скопските улици. Сам со себе, сјебан, пијан, немотивиран и незаинтересиран за ништо… Влегов во еден локал каде досадните и еднообразни луѓе имаа резервации со комплет дегустација и храна… Беа накитени како дрва, само што беа многу потрагични и потажни од дрвата… Ја пиеја својата пијачка, ја гнетеа храната и рипаа како мајмуни во транс. Некои и се бакнуваа и беа заљубени… Доаѓа крајот на светот си реков. Седејќи на тој шанк и џапајќи го својот шток забележав дека во мене се ѕвери еден женски примерок со големи плави очи, големи трепки и образи, полни усни и мали дланки. Надоле беше како трапез кој го прегазил воз. Имаше приближно 97 кила, а во меѓуножјето беше отечена како со пичката да лапнала  човечка глава и таа останала неголтната. Пичката можеби и тежеше 14 кила сосе клиторис. Бев мртов пијан и ја гледав во глинената фаца како лакомо се смешка и се надева на мојот кур… Ја гледав празно, а можеби и гледав позади неа, не се сеќавам… И и реков… АЈДЕ БЕ… ЗОШТО ДА НЕ!!! Отидовме кај мене дома и  влегувајќи од врата, и ги ослободив нејзините вимиња, кои како таламбаси се стркалаа по мекиот стомак. Едната цицка и отиде во кујна да пие вода, а другата отиде во купатило да се замие… Со раката пробав да и ја дофатам пичката за да видам дали е мокра и со поголема мака и борба со маснените наслаги дојдов до нејзиниот меѓуножен отвор… Боже… Оваа има пичка да ме голтне цел неколку пати и да ме извади надвор… Кога ја видов конечно целата таа слика, тие цицки, тој стомак и таа хистерична и бездушна пичка помислив – смртта е таква… Реков – Готово е… Ова е последниот ден… Ја нагузив накај мене, а главата и ја начукав во перниците. Почнав да пикам, а не бев ни сигурен каде пикам. Пикав десетина минути и притоа мислев на многу нешта. Гладните во Африка, топењето на глечерите, озонските дупки, маглата во Скопје… Господе, надвор имаше магла, а јас дупев. Тоа беше најдебелата пичка што некогаш сум ја ебел и ќе ја ебам веројатно… Среќна Нова Година, мајсторе… Му посакав на мачорот, си честитавме, се насмевнавме, со мала доза на неверување, и го вратив назад во ѓаќите.

Некој сака во животот да се декларира дека е голем пијач. Така ја мери својата машкост. Во ред е тоа. Но јас не прифаќам пијачи што  пијат само сортни вина, ракии и вискија… За мене е пијач оној кој подеднакво ги љуби и сортните алкохоли и шеќерните ракии. Оној што ќе избере алкохол по квантитет а не квалитет. Слично е и со дегустацијата на пички. Кога сфатив дека ја изебав оваа вепарица во себе една горда мисла ми ја ублажи болката. Кико, ти си од вечерва ебач!

Штом можев да ја растурам оваа сарма, понатаму со убавите женски примероци ќе рушам светски рекорди… Со таа утешителна мисла заспав. Новогодишната ТВ програма луштеше на екранот, а јас бев паднат во длабок сон… Мојата свиња??? Не се сеќавам што се случи со неа… Можеби и сум ја убил, не знам, ама повеќе не ја видов никогаш…

Ебачот потона во длабок сон а остатокот од градот играше оро и се пентареше по масите.

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s