Таа вози ролерки у парк и лиже сладолед у корнет

Еве некое време сум напикан во темна дупка чекајки некој ведар настан по кој би можел да извадам и некој текст со поведра содржина. Не дека моите читатели ќе паднат во депресија  шо ме нема, ама навистина морав нешто да нашкрапам пошо чекајќи ведри теми можеби и ќе треба да го фрлам перото. Преку ѓуро ми е веќе од вахабисти, од политички монтирани протести и од тргување со чуствата на народот.
Поради овие мрачни дешавки речиси и не забележав дека пролетта длабоко навлезе во календарот и дека полека почнува да ми мириса на лето. На жега, на асфлат, на бели маички проѕирни без прслук, на голи нозе и мазни стомачиња.
Се проакав  низ градскиот парк и освен вообичаените хипици и растафаријанци кои го палат Џоинтот во чест на Боб Mарли,  ги забележав и предвесниците на пролетта.

Расцветаните пупки на цвеќињата во паркот, и набрекнатите пупки на брадавичките на девојките. Некои од нив носеа кратки и бели маички, возеа ролерки, имаа слушалки на ушите, сјај на напрчените бузи и кратки пантолончиња од кои половина газ се трудеше да се провре и да протрча по асфалтот. Фешнннн каналот  е одамна аут, и не е во тренд. Сега во тренд се цурите кои џогираат и возат ролерки у парк. А маливе држат линија, некој опасен ФЕНСИ стил, лесна и ненападна шминка и колекција со триста туби козметички препарати. Како се стаиле во ред ,оној шминкерот Дадар ќе остане без работа а објективот на Владо Георгиев ќе остане пребукиран.
Ја кога бев основец а потоа и средношколец девојките со кои учев  ни беа за жалење. Автоматски за жалење бевме и ние. Девојките носеа монтки, фармерки 501, имаа нечупани веѓи у неразвиени цицки. Не за џабе сите(скоро сите) мастурбиравме на нашите учителки, професорки или залутани убавици кои  ни делуваа светлосни години далеку од нас .Оваа пична револуција која настана на почетокот на 21 век ги остава новите генерации на младичи во многу поповластена положба одколку на пример  јас, кога  бев средношлолец и  кога се двоумев дали да станам да одам во школо или да продолжам да спијам. Ја не знам како може денес на децава да не им се иде у школо со вакви красотии околу нив. Нема везе. Ја не сум воопшто стар. Имам само 32 години, и пар искуство напукано у г’зот. Сакам милфици, матур-госпоѓи и слично. Овие јебозовниве тинејџерки се навистина убави за гледање. Ама само за гледање. Имам еден заебан стрико, пред неколку години ми рече: Пробај внуче некоја повозрасна пична жила и нема никогаш да ти текне на помладо.
Лудиот имаше право. Ме просветли :).
Девојкиве кои денес парадораат низ парков, како предвесници на уште едно топло лето не верувам дека нешто и друго ќе праат,барем неколку години, освен тоа што ќе возат ролерки, ќе трошат пари на шопинг, и ќе мењаат симпатии секојдневно. Убави се, млади се, полни со елан и сакаат да стигнат секаде, а кога е така најчесто и не стигнуваат никаде.
Нивните машки врсници  иако подоцна зреат  веќе имаат свој репер за идеална девојка. Таа мора да вози ролерки, да лиже сладолед од корнет и да има мали дланки. Лижењето сладолед младиве пубертетлии ги асоцира на орална игра, па додека ги гледаат сладоледите во дланките на нивните врснички кај нив се распламтува бујната машта. Сигурно се прашавте зашто дечкиве бараат и мали дланки кај девојките. Хм. Епа во тој случај не би се осеќале дефицитарно кога нивниот мачор ќе се најде во тие мали дланки. Мачорот ќе изгледа малку поголем од колку шо би изгледал во некои на пример поголеми дланки.
Како и да е. И едните и другите ја имаат почетната основа во иднина да се фрлат на сексуален параспурлук. Јас во тоа ги подржувам.  Во меѓу време, тинејџерките ќе лижат сладолед, момчињата ќе набљудуваат како они  тоа го прават, и ќе собираат храброст да им пријдат. Тоа е светлата  иднина наша. Да не беа ролерките и сладоледов ќе имаше сигурно и друг начин на кокетирање, но тоа секако ќе беше во име на љубовта, во име на младите цициња, и во име на хетеросексуалната љубов. Да живее хетросексуалната љубов!!!  Хетеросексуалци напред!!!

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s