Настани од земјава и од светот(мењајте одма канал) :)

Ех шо ти е афторитет и човек воден од принцип. Америчкиов ДА Президент, Мистер Блек Пауер им забранил на своите бодигарди да им се дига стапот. Е арно ама на баткиве им налетала некоја супер надарена пичонка со изразити цицишта, јебозовни усни и гас со кој џвака мастика, па кутриве паднале во канџите на искушението. И напраиле Дабл Пенетрејшн на мулаткињава и пукна скандал од Вашингтон до Москва.Може мистер пресидент да и нареди на мувата да прекине да му досаѓа за време на интервју, али малце потешко да ги натера момциве од обезбеџење да ги чуваат патлаците у шлиц додека им врти со газот некоја имигрантка од Азија која ги пуштила своите корени во ветената земја. Тие имале сон, сонот им се исполнил и сега наебале поради тоа.

Е може таму екс президент Клинтон да праи фелацио со секретарицата, али не може овие двајца суруши да и го збиберат на младата и надарена мулаткиња. Кој смее да ебе во замокот на султанот и во дворот на председателот? Само султанот и председателот, нормално.

Азија ќе ја заобиѓеме пошо они се сеа под стрес од овие пробиве на Северно Корејциве. Те ќе праќале ракета у вселената, те ќе ги пунеле главите боеви со плутониум и ураниум, те они ќе воведеле нов поредок покрај поредоков на англофонскиве империјалисти. Еден диктатор на косоока земја, ќосо момче кое и да нема влакна на курот со сузи у окама проследи како севернокорејската гордост крахира после само одлетани 200 метара. Ах  да ти ебам стандардите. Едно се желбите на овој пубертетлијава а друго можностите. Прерипал батково некои фази у животот па попаметно ќе му биде да почека прво  да му никне нешто на ташакот па после да го мери со овие стариве вуци од околината. Не дај боже сега  само да му текне некоја нуклеарна проба да напраи. Отидоа и Јапонија и пола Кина под море. Ни сеизмичка градба, ни имуност од дебели потреси нема да ги спаси комшииве од игрите на исфрустрираниов  дркаџија.

Деновове се изнаслушав како тоа убијците на младите момчиња не смеело да се апострофираат по етничка припадност. Се согласувам со тоа. Затоа што сеуште мотовите и сторителите на ова монструзоно дело не ги знаеме иако може само да предпоставуваме. Но истите тие што денес го бараат ова, во Гостивар на едни протести побараа смрт за каурите,кршеа и палеа објекти на македонците, и повикаа на Голема Албанија. Е таму драги мои, го имавме мотивот. Тој не беше ни малку етнички, туку банална расправија за паркинг. Во овој другиов случај, корне, смрди на тероризам, на верски фанатизам, на порака испратена кон христијаните на ден Велики Четврток. Но добро. Ние попрво нозе искршивме да ги осудиме децата кои протестираа и гаѓаа со камења. Нозе искршивме да им дадеме политичка боја, иако маката и болката од сето тоа немаат партиска боја. Им забранија да ја покажат својата гордост како загрозена целина во државата, да го покажат својот страв затоа што некој  глобално ги ставил на нишан. Ние сакаме да бидеме големи пацифисти во опружување на варвари па тоа можеби е и главната причина за ова што ни се случува во изминатава деценија и кусур као незавизна држава. На секаков план.

Осуда за убиствата пристигна  речиси од сите и тоа е за сега доволно. Во меѓувреме ќе се молиме на севишниот суратите на оние крвници да ги видиме нацртани на обвинителна клупа. Секако и на нивните нарачатели.

Пред некој ден во Македонија во официјална посета ни дојде премиерот на Албанија господинот Бамир Топи. Еден несреќен новинар  го запраша како тоа овој давал подршка на нашата земја, кога во таа земја на големо се тепале албанците. Топи го исече, го потури со кофа ладна вода кога му рече дека тоа не е точно.Наредно прашање новинаров и не можеше да постави. Глушец му го изеде јазикот.

Еден друг наш политичар пак, опозиционер,  го пречека Топи со црвен килим и му посакаа добредојде во неговиот дом. Пази мајката. Тетово стана град на албанскиот премиер, а Топи премиер на луѓето кои живеат таму. Не знам колку ја сватија неговата порака албанците конечно да почнат да живеат во оваа земја како граѓани на оваа земја. Го заборави ли Тачи рибањето од свооите академици во Албанија кои го обвинија за сепаратизам и нејоланост кон земјата која му дава леб и политичка кариера? На заминување пак му подари знаме од Република Албанија, иако човеков доаѓа од Албанија и поголем сувенир ќе представуваше да добие знаме на Република Македонија. Но колку ова знаме, колку оваа земја е почитувана од овдешниве албанци е надалеку прочуена песна. Можат да се црпат привилегиите на државата на големо, но не е никако можно и нешто да се возврати на таа земја. Картите на Голема Албанија стануваат се поактуелни а таму сега ги гледам и некои градови во кои и речиси и да нема албанци. Велес, Прилеп, Битола, Охрид…..

Тоа што сме 21 век, и што од падот на Милошевиќ, демек последниот националист на Балканот, поминаа 10 години нема никаква врска. Овдешниве имаат барем педесетина профили слични на Милошевиќ. Е со нив Европа и светот ќе се справат малце потешко. Се прашувам и дали воопшто сакаат. Можеби попрво трите врби во Вардар ќе родат грозје одколку тоа да се случи.И застанаа на патот на Србија до Токија, но ќе има ли сето тоа смисла ако истата песна ја пеат сега  некои нови дечки???

Србиве се покажаа како трајно нетолерантни кон педерската фела во нивната земја. Белград беше во пламен кога таму доаѓаше ред овие присталициве на виножитото да се прошетаат низ град со свирчиња во устата и со пароли-Сакајте не…ебете не!!! Тоа што никој не ги сака и не е важно. Ќе мораат, ако сакаат да влезат во Европска Унија. Таму педерите се најзаштитен слој. Европската унија повеќе се грижи за нивните права одколу за правата на децата. Баш ради тоа им го плеснаа филмов ,,Парада,,. Во некоја супер завиткана форма да го омекнат тврдиот балкански став према мераклиите на шупачката љубов, представувајќи го тоа на еден трагикомичен начин.

Јас искрено се прашувам која е потребата во моментов, на нашите таканаречени национални сервиси, да вртат приближно 793 ТВ серии од турскава продукција. Секоја чест на турците. Филмски се богати. Но толку ли се нашиве телевизии сиромашни со идеи за Тв програма?? Дајте ни барем еден цртан филм синхорнизиран на македонски, да можат нашите најмили на својот мајчин јазик да ги осознаваат цртаните ликови. Дајте барем еден!!!!Ве молам!!!

Еден мој пријател преку еден наш кабловски оператор добил со доплата 6 канали за возрасни.Тврдо порно на јебачко енглески, или на јебачко немачки јазик.ОООО јааааа…..дас ис гууууд.  Типацов ги меморирал сите 72 канали на телевизорот со овие 6 канали за возрасни. Мислам дека го разбирам зашто го напраил тоа…………..

 

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s