Накова vs Комити

http://www.bezpardon.mk/video-nakova-gi-nareche-komitite-tsirkuzanti-18/

И како бива у нашава ни мила Македонија. Го подзаборавивме по малку Боки 13, оној извртен хормон, кога пред аудиториум од 20 милиона народ се посра во гаќи пред ТВ камерите, искажувајки низ дебелото црево ,,Made in Macedonia”
Ми се згади животот, и фактот што сум Македонец, кога видов каква појава е репрезент на мојата држава па макар било тоа у некои се шутраачко ТВ шоу за замајување на широкиве балкански маси. И уште кога на сето тоа ќе му се даде префикс ВИП, добивам веднаш нагон силно да се опрдам и тој екот да се рашири од Гевгелија до Алпите. Од Вардар па се до Триглав .Боки се посра, и истата таа ВИП личност продолжи да пљуе по неговата му матична земја на лош српски јазик. Море не, он јазикот го цепаше мошне добро, повеќе делуваше како овој македонскиов да му е лош, како втор јазик, разлекувајќи ги зборојте како некоја шмизла запалена по накит и козметика, у дебела бела бунда, црвен кармин и сјај на ,,јебозовните” му усни.
Боже мили, кој ли само печали преку Шоу бизнисов во Македонија, за кои ли имбецили само се троши простор у етер.
Жаре Берберот ќе го прескокнам. За него ќе одвојам некој ред муабет ако во наредниве 50 години одпее некоја македонска песна, пошо за оние не македонските е веќе надалеку прочуен ширум севера. Уште еден инзвареден репрезент на Македонија. Типацот кој везе песнички од Цеца и вади храна од 6 ката додека зборуе. Онака мангупски.
Една друга маркантна особа, денојве зазима пажња, како уште една ВИП персона која треба да ни го дигне дигнитетот на нас македонците иако дигнитет не е исто што и полов орган. Младата манекенка ојде на ,,Survivor” на едно тотално промашено шоу, каде гледаноста драстично опадна, па мораа да се наоѓаат херои истото да го спасат.
Не, ова не е нашата хероина Цвета од македонска крвава свадба, таа е младата и перспективна манекенка која реши да се збучи со оној од Хрватска, како би у наредни 10-15 епизоди на тоа усрано реално шоу нацијава ќе има тема на која ќе брбља и ќе троши муабет.
Дечките од жешкиот запад, моите сакани Комити, на духовит начин ја одфрлија неоригиналноста на една типка чиј најголем животен успех е тоа шо се соблекла гола пред  зумојте на апаратитеи камерите. Браво!!! Врхунско достигнување.
Комитите одпеаа една симпатична песничка која сврте доста внимание, иако таа песна не е повеќе кон неа колку што е кон нешто кое е шунд, кое е кич, кое е ширење на ниска вредност.
Типкава ги нарече момциве циркузанти. Хм… Особаta со високи морални  и интелектуални  вредности наоѓа да се закача со најбројната навивачка група во државата од каде потекнуваат многу мисли, многу ставови во разни свери на општестовото.Ех девојче.Тоа не ти требаше. Децава палат и гасат по саливе и стадионите, а ти као манекеница би морала да влезеш некогаш и на овие борилишта и нема да биде баш пријатно кога песнава некој ќе ја стаи на ,,repeat”.
,,ЕЈ ПЕСНАААА……МА СМЕШНИ МИ СЕ..МЕНЕ МИ СЕ ЗА ВО ЦИРКУЗ….”беше генијалниот цепајлук на типкава чиј  пуфларски стил  на изразување не ме изненадува. На тој начин се стигнува до зумот дечки, на тој начин стануваш магнет на старите вукојебини, стануваш ВИП особа у некое забегано ТВ шоу.
Иде мај месец, Комити и Вардар речиси сигурно ќе слават шампионска титула. На ,лето ќе се пали, ќе крца нашиот најголем стадион а црвено црната боја ќе го бранува Скопје. Тоа се вредностите за кои сакам да зборувам, тоа е вистинското нешто кое ќе го покрене духот на младите, на моите скопјани и македонци. А овие типчиња ко Боки, Берберот и манекенкава ќе одат во слојот на лош пример македонска вредност. Тоа е суровата вистина за нив. Можеби начинот на кој е тоа искажано е малку вулгарен(за мене е оригинален) но речиси и на  народов да му дојдено  преку тасе од вакви македонски (не) репрезенти.

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

One Response to Накова vs Комити

  1. velichkoff напиша:

    ,,ЕЈ ПЕСНАААА……МА СМЕШНИ МИ СЕ..МЕНЕ МИ СЕ ЗА ВО ЦИРКУЗ….”беше генијалниот цепајлук на типкава чиј пуфларски стил на изразување не ме изненадува. На тој начин се стигнува до зумот дечки, на тој начин стануваш магнет на старите вукојебини, стануваш ВИП особа у некое забегано ТВ шоу.

    респект… топ текст… Пази само Накова да не почне и за тебе да искажува „манекенски“ мислења 🙂

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s