Збогум на мојата шеска


 

Одамна е скапана,одамна не блеска,

се спремам за збогум со мојата шестка,

ради нејзе веќе не можам ни да пољубам женска,

од нејзе се шири миризба тешка…..

 

Пред клештата да заигра со оброк ќе ја почестам,

за последен пат горе десно да ја осетам,

како осуденик пред смртна казна за последен пат ќе вкуси,

но барем после тоа  воздухот ќе го прочистам…

Доволно е да зинам и да загадам околина,

ти багодарам шестко за секоја добрина,

убиствена реа доаѓа од твојата шуплина,

 јас и ти повеќе немаме иднина…..

 

Порцеланот не е ист иако е твој наследник,

ти си шестко незаменлива,ти си мојот победник,

време е да се збогуваме,но нема да те заборавам,

во орманот на видно место ќе те оставам.

 

Заигра клештата и осетив како се двои,

 но силна е нашата љубов..таа сеуште се бори,

сака болна разделба,за синус е закачена,

на крај победи клештата….шестката виси одкаченa….Image

Advertisements

About komitamkd

Десничар,Реалист,
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s